Vrátili sme sa (o. Juraj Drobný a skupinka divákov TV LUX) z Turecka. Vďaka sprievodkyniam Miške a Dominike sme celý týždeň spoznávali súčasný život v Turecku, jeho históriu i miesta spojené s pôsobením apoštola Pavla, Filipa, či evajelistu sv. Jána.

 

V Efeze sme navštívili domček, v ktorom Panna Mária prežila posledné roky svojho života i baziliku v ktorej sa v roku 431 konal koncil, priznávajúci je titul Bohorodička, aj Baziliku svätého Jána, či skôr to, čo z nej zostalo.

V Hierapolise sme mali možnosť navštíviť hrob apoštola Filipa a okúpať sa v prírodných kúpeloch Pamukkale. Videli sme i pozostatky antického mesta Perge, spojeného s pôsobením apoštola Pavla.

Naša skupina bola už druhá v poradí. S tou prvou putoval o. Daniel Dian a s tou treťou práve teraz putuje riaditeľ TV LUX, o. Ján Buc.

Za našu druhú skupinu by som sa ešte raz chcel poďakovať všetkým zúčastneným, že som s nimi mohol byť a Miške a Dominike za sprevádzanie.

Pozn. sľúbil som spolupútnikom, že ich počas utorkovej rannej sv. omše pozdravím a že vám všetkým ukážem darček, ktorý mi na záver podarovali. Dúfam, že nezabudnem icon wink Kniha Návštev

Juraj Drobný