28.04. – 01.05.2018           245 €

 

Neváhajte a prihláste sa hneď, keďže počet miest je limitovaný, aby ste mali svoje miesto isté ! 

Určite sa jedná o jedinečnú púť. Nielenže putujeme k Patrónke Slovenska, poďakovať sa jej za ochranu Slovenska, predniesť jej svoje prosby za seba a svoje rodiny. Ale v centre celej našej cesty stojí Panna Mária ako Orodovnica za nás, Spoluvykupiteľka u Pána Boha. Ste pozvaní všetci, ktorí chcete putovať k našej Milostivej Matke a cez ňu k nášmu Pánovi Ježišovi. Tí, ktorí chcete či len poďakovať za svoje dary, životy, rodinu, ale aj tí, ktorí si chcete vyprosiť viac milostí. 

1. DEŇ

V ranných hodinách stretnutie skupiny v Bratislave, spolu so sprievodkyňou a kňazom. Odchod do národnej Baziliky Minor do Šaštína, za Sedembolestnou Pannou Máriou, Patrónkou Slovenska, sv. omša. Pokračovanie do Ledníc, kde si prehliadneme krásny zámok spolu so záhradou. Zámok s rozľahlou záhradou patrí medzi najkrajšie pamiatkové komplexy v Českej republike. Odchod do Velehradu, ubytovanie, večera.

2. DEŇ

Prehliadka Velehradu, miesto významných cirkevných udalostí a duchovných pútí. Velehrad je dodnes stotožňovaný s hlavným strediskom Veľkej Moravy a miestom cyrilo – metodských osláv. Odtiaľto sa šírilo po vzore Cyrila a Metoda kresťanstvo do okolia. Nachádza sa tu bazilika Nanebovzatia Panny Márie. Emeritný pápež Ján Pavol II. tiež navštívil toto miesto. Sv. omša (podľa možností). Odtiaľto budeme pokračovať do sv. Hostýnu, obľúbeného a vyhľadávaného mariánskeho miesta. Miestna socha Panny Márie Hostýnskej je ojedinelá na celom svete – Panna Mária s Ježiškom v životnej veľkosti totiž mätá blesky určené Tatárom. Matke Božej je pripisovaná záchrana kresťanského ľudu pred nájazdmi Tatárov roku 1241. Nachádza sa tu Kostol Nanebovzatia Panny Márie (Bazilika Minor), pred ním je Vodná kaplnka, kde vyviera zázračná voda a ďalej krížová cesta. Najvyšším vrchom je 15 m vysoká rozhľadňa s krásnym výhľadom do okolia. Ubytovanie a večera.

3. DEŇ

Dnes sv. omša a celodenný relax v bazénoch a a termále slávnych kúpeloch v Luhačoviciach. V Luhačoviciach vyviera 6 prírodných prameňoch a desiatky navŕtaných. Medzi známe patrí prameň Vincentka. Majú vysoký obsah minerálnych látok a patria medzi najúčinnejšie v Európe. Večera, nocľah.

4. DEŇ

Oddýchnutí a povzbudení na duši a na tele, sa vyberieme sa cestu do Bratislavy. Návrat okolo obeda.

Program je spojený so svätými omšami. Zmena programu vyhradená.

CENA ZAHŔŇA:
  • Doprava pohodlným klimatizovaným autobusom
  • Ubytovanie na 4 dni / 3 noci v 2 a 3 lôžkových izbách
  • 3 x polpenzia formou raňajok a večere
  • Služby profesionálnej slovenskej sprievodkyne
  • Prítomnosť kňaza za rádio Lumen
  • Vstup do wellness počas ubytovania v Luhačoviciach
  • Poistenie CK proti insolventnosti
Cena nezahŕňa:
  • Event. vstupné poplatky a osobné výdavky
  • Miestenka na preferované miesto v autobuse 10 €
  • Miestna daň (cca 2 € / noc)
[/vc_column][/vc_row]

Požehnaný čas, milí pútnici !