SPOZNANIE MALTY A DOVOLENKA NA MALTE pri mori

Apoštol Pavol na Malte

1.-8.9.2022

749 €  cena platná do 1.6.2022  /potom cena 849 €/

POZOR – posledné voľné miesta

 

1. DEŇ

Odlet z Bratislavy (miesto odletu sa môže zmeniť) na Maltu a transfer do hotela. Na Malte je veľmi málo pláží. Náš hotel je mimo centra mesta, s vlastnou piesočnatou plážou. Do centra sa dá dostať miestnym autobusíkom (cca 15 min. jazdy). Hotel si môžte prezrieť tu https://www.paradise-bay.com/en

2. DEŇ

Mdina, Mosta, Mellieha – celodenný výlet

Prehliadka kedysi hlavného mesta Malty, Mdiny, jedného z najkrajších miest na celom ostrove, prezývaného aj tiché mesto. Návšteva Kostola sv. Pavla v Rabate. Pod kostolom je jaskyňa a katakomby, kde údajne sv. Pavol žil tri mesiace po svojom stroskotaní pri ostrove v r. 60 n.l. Z Rabatu apoštol Pavol začal šíriť kresťanstvo po celom ostrove.V tomto kostole sa nachádza známy obraz „Obrátenie sv. Pavla“ od Mattia Pretiho.

Zástavka na pastizzi, čo je národný slaný koláčik Malty. Pozreme si aj Dingli útesy, ktoré su zároveň najvyšším bodom Malty. Ďalej si prehliadneme mesto Mellieha, kde sa nachádza aj kaplnka s obrazom, ktorý namaľoval sv. Lukáš.

3. DEŇ

Valleta – poldenný výlet

Prehliadka historického centra hlavného mesta Malty, Valletta. Panoramatický výhľad na Grand Harbour, najväčší a najhlbší prístav v Európe, vytvorený rukou Pána Boha. Prehliadka arcibiskupskej Katedrály sv. Jána,  kde sa nachádza obraz Sťatie Jána Krstiteľa od talianskeho maliara Caravaggia. Voľný čas – možnosť návštevy pevnosti St. Elmo, podzemné nekropoly, či neolitické chrámy.

 4. DEŇ

Tarxien,M’xllok, San Anton – celodenný výlet

Dnes nás čaká prehliadka archeologického miesta, chrámu Tarxien, ide o najstaršie kamenné stavby na svete. Navštívime Marsaxllok, najstaršiu rybársku dedinu na Malte. Ďalej budeme obdivovať záhadné koľaje v skalách, Birzebbuggia, ktoré nikto nevie jasne vysvetliť a ktoré lákajú pozornosť do dnes. Pokocháme sa pohľadom na krásne morské jaskyne Blue Grotto, opradené bájnymi mýtami. Na záver si prehliadneme Záhrady San Anton.

5. DEŇ

Gozo – celodenný výlet
Krátka plavba trajektom na ostrov Gozo, druhý najväčší ostrov súostrovia Malta. Prehliadneme si hlavné mesto, Victoria. Návšteva perly ostrova – pútnického miesta Ta Pina, kde sa Panna Mária zjavila v 19. storočí. Viaže sa k nemu mnoho legiend, podľa ktorých tu bolo viackrát počuť hlas Panny Márie – patrónky, ktorá vraj ochránila Gozo aj od moru. Posvätné miesto navštívili aj Ján Pavol II. či Benedikt XVI. Ochutnávka typických produktov zdarma. Ak počasie dovolí, plavba na lodičkách (cca 6 €) cez 60 metrový tunel do otvoreného mora. Návrat na Maltu.

6. DEŇ

Voľný deň.

7. DEŇ

Voľný deň.

8. DEŇ

Veriac, že ste prežili krásny a požehnaný čas, odletíme domov.

[/vc_column_inner][
CENA ZAHŔŇA:
 • Letenka z Bratislavy na Maltu a späť (platný občiansky preukaz alebo cestovný pas)
 • Malá batožina na palubu lietadla 40 x 20 x 25 cm (ruksak alebo kabelka)
 • Ubytovanie na 8 dní / 7 nocí v 4* Paradise Bay (alebo podobnom)
 • Vonkajší bazén, vnútorný bazén, piesočnatá pláž
 • Raňajky formou švédskych stolov
 • Večere formou švédskych stolov, vrátane miestneho piva, vína, nealkoholických nápojov a vody
 • Výlety podľa popisu v programe (vstupné poplatky nie sú v cene)
 • Služby profesionálneho slovenského / českého sprievodcu
 • Kňaz (pri min. počte 25 ľudí)
 • Transfery na Malte počas celého pobytu pohodlným a klimatizovaným autobusom podľa programu
 • Poistenie CK proti insolventnosti podľa zákona
Cena nezahŕňa:
 • Palivový a servisný poplatok 130 €
 • Poplatok za 20 kg batožinu do podpalubia 50 €
 • Vstupné poplatky do pamiatok cca 45 €
 • Mestská daň za ubytovanie 0,5 € / noc
 • Cestovné poistenie 20 € / 30,40 € podľa výšky spoluúčasti pri storne zájazdu vrátane covid-19 ochorenia
 • Príplatok za 1 lôžkovú izbu 190 €

 

[/vc_row_inner]

Min. počet účastníkov 25.

PODMIENKY VSTUPU NA MALTU: 

Vzhľadom k súčasným podmienkam vstupu na Maltu platí, že do krajiny sa dá vstúpiť na základe negatívneho PCR testu (nie starší ako 72 hodín), negatívneho antigénového testu (nie starší ako 48 hod.), na základe certifikátu o prekonaní COVID-19 (nie starším ako 180 dní). Alebo na základe potvrdenia o očkovaní, min. 2 dávkami (2. dávka nesmie byť staršia ako 9 mesiacov od dátumu cesty). Od polovice mája je zrušená povinnosť nosiť masky aj v lietadlách. Podľa zatiaľ neoficiálnych informácií sa očakáva, že od júna budú aj tieto podmienky zrušené a vstup na Maltu bude úplne voľný. No to sú zatiaľ neoficiálne informácie, na ktoré netreba prihliadať.

https://deputyprimeminister.gov.mt/en/health-promotion/covid-19/Pages/travel.aspx

Informácie o cestovnom poistení Uniqa, a.s.,

Cestovné poistenie a krytie Covid-19

S cestovným poistením Vám poskytujeme poistnú ochranu aj v súvislosti s problémami spôsobenými šíriacou sa pandémiou koronavírusu. Ak plánujete alebo máte rezervovanú zahraničnú cestu, s našim cestovným poistením máte pokryté aj poistné udalosti spojené s Covid-19:

Pred cestou

(Pokiaľ je zmluvne dojednané) storno cesty v prípade pozitívneho testu na Covid-19 (hradíme aj v prípade plánovanej cesty do rizikovej krajiny)

Storno cesty (pokiaľ je zmluvne dojednané) v prípade úmrtia blízkeho príbuzného na Covid-19 (hradíme aj v prípade plánovanej cesty do rizikovej krajiny)

Počas cesty

Liečebné náklady v prípade nákazy koronavírusom

Preplatenie nákladov na testovanie Covid-19, ak bolo nariadené lekárom

Bezplatné predĺženie cestovného poistenia počas celého pobytu v preventívnej karanténe

Prerušenie cesty v prípade úmrtia blízkeho príbuzného na Covid-19

 Dodatočné náklady na ubytovanie a spiatočnú cestu v prípade nariadenej karantény poisteným osobám s potvrdeným pozitívnym testom

Repatriácia telesných pozostatkov v prípade úmrtia na Covid-19

Kedy sa cestovné poistenie na ochorenie Covid-19 nevzťahuje

 Storno alebo prerušenie cesty z dôvodu obavy z nakazenia pred vycestovaním alebo počas cesty

Storno alebo prerušenie cesty sa nevzťahuje na poistné udalosti, ktoré nastali v dôsledku úradných nariadení (napríklad uzatvorenie hraníc)

Náklady spojené s preventívnym testovaním na Covid-19

Uzatvorenie cestovného poistenia po potvrdení pozitívneho testu na Covid-19 (potvrdenie z Úradu verejného zdravotníctva ÚVZ SR)

Vedomé porušovanie bezpečnostných opatrení a pokynov danej krajiny