TURECKO

5 * hotel na piesočnatej pláži

all inclusive 

1 výlet a návšteva hamamu s masážou zadarmo

3.-10.10.2022

od 670 €

1. DEŇ

Odlet z Viedne do Turecka a transfer do hotela.

2. DEŇ

Voľný deň. Oddych v hoteli a na krásnej piesočnatej pláži pri egejskom mori.

3. DEŇ

EFEZ a DOMČEK PANNY MÁRIE

Chcete sa prechádzať po mramore, po ktorom kráčali pred stáročiami Chetiti, Gréci, Peržania, či Alexander Veľký? Chcete vidieť obrovské rímske ruiny akvaduktov, chrámov, knižnice, divadla či rímskych kúpeľov? Chcete zapáliť sviečku na mieste, kde pravdepodobne žila na sklonku života Panna Mária? Nabrať si odtiaľ vraj liečivú vodu či odovzdať jej svoje prosby a priania?

Tak treba si prehliadnuť Efez, jedno z najväčších archeologických nálezísk na svete. Okolie tohto mesta bolo osídlené už 6000 rokov pred n.l. a vystriedalo sa tu hneď niekoľko významných civilizácií. Efez bol aj rodiskom významných osobností, ku ktorým môžeme zaradiť svetoznámeho básnika Homéra alebo filozofa Hérakleitosa.

Práve tu bolo napísané Evanjelium podľa Jána, a tiež sa tu konali dva významné cirkevné koncily. V 1 . storočí mesto navštívil apoštol Pavol, ktorému sa tu podarilo obrátiť na kresťanstvo mnoho Grékov. Odvtedy bol Efez významná kresťanská obec. Nad Efezom sa nachádza Domček Panny Márie, ktorá po ukrižovaní Pána Ježiša Krista tu žila a vraj aj zomrela. Tu budeme mať možnosť sláviť sv. omšu. V okolí býval aj Ježišov učeník Ján. Mnohí kresťania ušli z Jeruzalema po ukrižovaní Ježiša Krista pred svojimi prenasledovateľmi práve sem do Efezu.

4. DEŇ – Hammam

Dnes nás čaká návšteva hammamu, tureckých kúpeľov. Vychutnáte si jedinečnú masáž, spojenú s umývaním tela teplou vodou na vyhriatom mramore, dôkladný píling pokožky špeciálnou orientálnou rukavicou kessa a jemné ošetrenie mydlovou penou. Z hammamu prídete oddýchnutí a uvoľnení 🙂 

5. DEŇ

Voľný deň. Oddych v hoteli a na krásnej piesočnatej pláži pri egejskom mori.

6. DEŇ

Voľný deň. Oddych v hoteli a na krásnej piesočnatej pláži pri egejskom mori.

7. DEŇ

Voľný deň. Oddych v hoteli a na krásnej piesočnatej pláži pri egejskom mori.

8. DEŇ

Veriac, že ste prežili krásny a požehnaný čas, odletíme domov.

CENA ZAHŔŇA:
 • Letenka do Turecka a späť
 • Batožina 20 kg do podpalubia
 • Ubytovanie na 8 dní / 7 nocí v 5* hotely na pláži
 • All inclusive v hoteli
 • Výlety podľa programu a vstupné poplatky
 • Návšteva hamamu
 • Služby profesionálneho slovenského / českého sprievodcu
 • Služby profesionálneho miestneho sprievodcu
 • Kňaz (pri min. počte 25 ľudí)
 • Transfer z letiska do hotela a späť pohodlným a klimatizovaným autobusom
 • Poistenie CK proti insolventnosti podľa zákona
Cena nezahŕňa:
 • palivový a servisný poplatok 129 €
 • v prípade odletu z Viedne transfer na letisko a späť 25 €
 • cestovné poistenie 20 € / 30,40 € podľa výšky spoluúčasti pri storne zájazdu (nepovinný)
 • príplatok za 1 lôžkovú izbu 90 € (nepovinný)
[/vc_row_inner]
Min. počet účastníkov 25.

Podmienky vstupu do Turecka pre Slovákov

Občanom SR je umožnený vstup do krajiny za podmienky splnenia epidemiologických opatrení a preukázaním sa dokladom spĺňajúcim podmienky vstupu do krajiny.

Občania SR, ktorí nenavštívili za posledných 14 dní Spojené kráľovstvo, Irán, Egypt Singapur, Afganistan, Indiu, Bangladéš, Brazíliu, Južnú Afriku, Nepál, Srí lanku a Pakistan sa môžu pri vstupe do Turecka preukázať platným certifikátom o úplnom zaočkovaní (dátum očkovania musí byť najmenej 14 dní pred vstupom do krajiny), alebo certifikátom potvrdzujúci prekonanie ochorenia COVID-19 v posledných 6 mesiacoch. Cestujúci, ktorí predložia vyššie uvedené doklady nemusia pri vstupe do krajiny predložiť negatívny PCR test a absolvovať karanténu.

Osoby, ktoré nebudú disponovať vyššie uvedenými dokladmi sa musia preukázať negatívnym PCR testom nie starším ako 72 hodín od vstupu do krajiny alebo negatívnym antigénovým testom nie starším ako 48 hodín od vstupu do krajiny. Výnimka z testovania platí pre deti do 12 rokov.

Nezabudnite na registráciu pred vstupom do Turecka

Občania SR cestujúci leteckou dopravou sú povinní vyplniť vstupný registračný formulár pred cestou do Turecka. Úspešná registrácia vygeneruje cestujúcemu aj tzv. Hayat Eve Sigar kód (individuálny QR kód), ktorý vyhodnocuje potencionálne nakazenie držiteľa kódu. Individuálny kód je taktiež vyžadovaný pri vstupe do obchodných domov, reštaurácií, úradov a pod.

Podmienky vstupu pre deti

Výnimka z predloženia PCR testu platí pre deti do 12 rokov.

Info prevzaté z www.pelikan.sk