Zúčastnila som sa v apríli 2018 púte na Cyprus, po stopách sv. Pavla Apoštola. Púť bola veľmi dobrá, videli sme Cyprus, dozvedeli sme sa veľa informácií, vďaka Miške za sprievodcovskú dobre odvedenú prácu. Púť bola dosť odlišná od tých Európskych. Kresťanské kostoly tam nie sú, videli sme buď ich zrúcaniny alebo boli prestavané na mešity. To je smutné. Sv. omše sme mali v reštaurácii hotela, kde sme boli ubytovaní. Hotel bol s krásnym výhľadom na more, strava veľmi dobrá, nápoje nie sú v cene, ale na objednávku za prijateľnú cenu. Doporučujem dokúpiť si tie obedy, lebo iná možnosť tam ani nebola, v okolí hotela neboli také možnosti. Obedy sme mali zabezpečené vždy na mieste nášho výletu a boli super. Počítajte s tým, že doplatky za obedy a výlety… sú cca 190 E.
Výlet do Kláštora sv. Ondreja stojí za to, bolo to vlastne jediné funkčné kresťanské miesto, ktoré sme navštívili. Pri kláštore bola možnosť aj zakúpiť nejaké suveníry.
Let na Cyprus je s medzipristátím v Istanbule, čo je dosť predĺžený čas cesty. Ale zvládli sme to, aj keď sme sa na hotel dostali až po polnoci. Na letisku vo Viedni a Istanbule neboli žiadne problémy. Púť bola pohodová, nenáročná, zaujímavá.Počasie bolo v apríli 2018 počas nášho pobytu super, 29-30C, voda v mori studená, ale otužilci sa kúpali. Mária Špačková