Dobrý deň Zúčastnila som sa Vášho zájazdu z Istambulu po Antalyu od 14.5. – 21.5.2014, ako to zhrnúť , veľmi som sa tešila na tento poznávací zájazd mám rada históriu, ale prví dojem hneď na začiatku mi pokazilo násilne nútenie zakúpenia si obedov a večerí hneď počas cesty z letiska na hotel, keď že tento pobyt bol len s raňajkami, sprievodkyne stále zdôrazňovali , že počas cesty sa nedajú obedy a večere nikde zakúpiť , čomu som pravda ako skúsená cestovateľka neverila a preto som nepodľahla a obedy a večere som si nekúpila / obedy – 79 €/ 6ks , večera- 89€- 6ks/. Čo sa týka historických pamiatok som rada že som ich videla, ale keby bol zájazd skončil v nedeľu večer, poprípade v pondelok ráno , bolo by to najlepšie , lebo zvyšné 2 dni – pondelok a v utorok /lebo v stredu už o 6,00 hod musíte biť na letisku/, nestali za nič, a zase nátlak musíte sa zúčastniť a to povinne prehliadok – výrobňa kobercov – to som ešte chápala ako ukážku ručnej výroby a bolo to zaujímavé, ale čo sa dialo v utorok už v Antályi som dodnes nepochopila. :Od rana 8,00 hod – povinné návštevy- výroba zlata a kože , kde ste si mohli zakúpiť aj tento tovar, strávili sme týmto 4 hodiny- potom pravda ešte obed a do mesta sme sa dostali unavený o 14,00 hod. kde bol rozchod do 16,45 hod. , z mesta som vlastne nič nevidela na hotel sme dorazili okolo 18,00 hod ,čiže o kúpaní v mori sa nedá už ani hovoriť človek bol rád že sa umyl a najedol , ráno sa stavalo o 4,00 hod na letisko…. takže ak sa vyberete na tento zájazd počítajte s tým že Antályu uvidíte maximálne s autobusu a more tiež, toto mi pokazilo cely dojem z pobytu.

Vazena pani Jurickova,
dakujeme za Vas email, ku ktoremu uvadzame nasledovne:

Mate pravo vyjadrit svoj nazor, avsak s mnohym nemozme suhlasit.
Obedy a vecere ste mali moznost si zakupit, nikto Vas nenutil. Sprievodkyne pracuju v Turecku uz mnoho rokov, preto Vam vedia kvalifikovane poradit a odporucit. Mame praveze pozitivne skusenosti s ponukanymi sluzbami, a negativne skusenosti nasich klientov, ktori zvolili individualne stravovanie, na co bohuzial doplatili aj financne, aj zdravotnymi problemami.

Zajazd sa konal podla programu, nic nebolo zmenene, ani dodatocne priradene. Na poznavacich zajazdoch do vsetkych krajin, nielen do Turecka, sa stretnete s prezentaciami tradicnych a typickych vyrobkov produkovanych v danej zemi. Nie je to nic neobvykle, hlavne v moslimskych, ale aj v mnohych krestanskych krajinach (vid Egypt, Izrael a pod.).

Kedze ide o poznavaci zajazd, kupanie v mori je akymsi bonusom a na letove casy leteckej spolocnosti nema dosah ziadna z cestovnych kancelarii.

Aj tak verime, ze sa Vam v Turecku pacilo a prajeme Vam vsetko dobre,

Ing. Bc. Michala Cerna