MALTA-CK Avema nás znovu nesklamala, ale dala nepomerne viac, ako sme čakali.

Nádherný pútnicko-poznávací zájazd na Maltu 01.-08.9.2022 nielen splnil očakávania pútnikov podľa programu, ale dal aj ucelený obraz o Malte a priľahlých ostrovoch. Tento ostrov nie je iba dovolenka pri mori, to by som dala až na druhé miesto. Je to ostrov, kde istý čas žil aj apoštol sv. Pavol, miesto vzácnej histórie z pohľadu duchovného i svetského. Krásy ostrova, vzácne pamiatky, nádherné chrámy, aj život ľudí v minulosti a teraz nám úžasným spôsobom priblížila naša sprievodkyňa. Ďakujeme.
Boli sme svedkami silnej viery Malťanov a veľkej úcty k Panne Márii, o čom sme sa presvedčili aj na ostrove Gozo. Každodenné sv. omše, milé a povzbudivé slová nášho duch.sprievodcu PhDr. Martina Skladaného nám dodávali silu, aj napriek únave, spoznávať tento ostrov. Ďakujeme.
V pokoji, po raňajkách sme odchádzali z hotela, kde sme boli počas celého pobytu ubytovaní. Po náročnom, ale veľmi krásnom poznávaní, sme sa vracali do hotela cca o 15,00 h. A to už iba do plaviek a na pláž pred hotelom. More malo 29 st., vyhriate po horúcom lete. Hotel rozsiahly, čistý, výborná strava, nie je čo vytknúť. Záverečné 3 dni sme už iba oddychovali pri mori a rozprávali sa o tom, akú nádheru Malta ponúka svojim návštevníkom. Tento zájazd bol 2v1, teda púť a dovolenka.
Za všetku tú krásu, ktorú sme videli a aj duchovne si “dobili baterky” patrí vďaka CK Avema, p. Ing. Michalke Aydin Černej, ktorá túto púť starostlivo pripravila. Ďakujeme.

Mgr. Valéria Tomová, Trebišov