IZRAEL A PALESTÍNA, S POBYTOM PRI MŔTVOM MORI

08.11. – 15.11.2023   –  1.249 €   konečná cena vrátane všetkých poplatkov

17.04. – 24.04.2024  –  1.299 €   konečná cena vrátane všetkých poplatkov

                        

 

 • SYN BOŽÍ, BOH, SPASITEĽ – JEŽIŠ KRISTUS. ZAČNIME JEHO CESTU OBJAVOVAŤ A HĽADAŤ PRÁVE TU.
 • ” Žiadna krajina neupúta návštevníka práve tak ako Svätá Zem. Pre nás putujúcich kresťanov je zemou Ježiša Krista, zemou evanjelia s najsvätejším miestom, na ktorom stojí naša viera- Golgota, kde za nás Pán Ježiš zomrel a Boží hrob, kde Ježiš zmŕtvychvstal. Pán Ježiš sa tu v Betleheme narodil, žil v Nazarete, tri roky hlásal evanjelium po celom kraji a zomrel tu v Jeruzaleme.”
 • Pristáť v Izraeli je ako ocitnúť sa na inej planéte 
 • „Človek, ktorý vstúpi do Jeruzalema, cíti pozvanie prekročiť prah materiálneho, vstúpiť do posvätna a vracať sa tu znova a znova, pretože toto mesto sa nedá pochopiť hneď na prvýkrát.“
 • Pochopiť Izrael a Palestínu môžete iba ich návštevou.

 

1. DEŇ

Zraz v Bratislave a transfer na letisko do Viedne. Let do Tel Avivu, transfer do hotela do Betlehema.

2. DEŇ – Mŕtve more a Olivová hora

Po raňajkách presun k Mŕtvemu moru. Je to najnižšie položené miesto sveta, má vysoký obsah minerálov, vďaka čomu má jeho voda i miestne bahno omladzujúce a liečivé účinky. Čas na oddych, regeneráciu a kúpanie 🙂 Potom sa presunieme do Jeruzalema na Olivovú horu navštíviť kostol Otčenáš, ktorého meno znamená „náš otec“, tento kostol bol postavený nad jaskyňou, kde sa verí, že Kristus učil Pánovu modlitbu. Vychutnáme si panoramatický výhľad na Jeruzalem, návšteva kaplnky Dominus Flevit, kde Ježiš plakal nad osudom Jeruzalema, návšteva Getsemanskej záhrady a kostola všetkých národov „Bazilika agónie“ , ktorá bola pomenovaná po skale v Getsemanskej záhrade, o ktorej sa verí, že sa pri nej Kristus modlil noc predtým, ako bol zatknutý. Potom späť do Betlehema do hotela, večera.

3. DEŇ – Betlehem, Jaffa, Tel Aviv a stredozemné more

Po raňajkách začneme deň modlitbou v latinskej farnosti Beitsahour, navštívime pastierske pole, kde Anjel Pána navštívil pastierov a informoval ich o Ježišovom narodení, aby navštívili kaplnku anjelov. Potom pôjdeme na miesto, kde sa Ježiš narodil, do kostola Narodenia Pána. Ešte nás čaká cesta do Jaffy navštíviť kostol sv. Petra. Dnešný deň zakončíme 3 hodinovým kúpaním v stredozemnom mori 🙂 Cesta späť do hotela v Betleheme, večera.

4. DEŇ – Jericho, Kumrán, Mŕtve more a Betánia 

Po raňajkách začnime sv. omšou v Jerichu, pravdepodobne najstaršom meste na svete, prehliadka Jericha. Navštívime Kumrán a jaskyňu, kde boli objavené zvitky z Mŕtveho mora. Kumrán je jedna z najstarších archeologických lokalít na svete. Je to vyhľadávané nielen pútnické, ale aj historicko-archeologické miesto. Pokračujeme jazdou pozdĺž pobrežia Mŕtveho mora, kde si dáme zastávku na oddych a kúpanie. Potom Betánia a naspäť do hotela do Betlehema, večera.

5. DEŇ – Hora Tábor, Kána Galilejská, Nazaret

Po raňajkách ideme na horu Tábor, ktorá bola odpradávna považovaná za posvätné miesto. Je to najvyššia hora v okolí Palestíny. Prepredpokladá sa, že to bolo miesto, kde došlo k Premeneniu Ježiša. Potom sa odvezieme do Nazaretu, kde navštívime Baziliku Zvestovania, kde sa Márii zjavil anjel Gabriel, potom navštívime kostol sv. Jozefa, kde je dom a dielňa a Máriina studňa. Nasleduje návšteva Sepphoris, kostol sv. Anny, rodisko Panny Márie. A vidieť Monu Lisu Svätej zeme. Jazda do Kány Galilejskej, miesta prvého zázraku – premena vody na víno na svadobnej hostine, presun do hotela v Tibérii, večera.

6. DEŇ – Tabgha, Tiberias

Po raňajkách návšteva Hory Blahoslavenstiev. Tabgha 1 a 2. Kresťanská tradícia spája s týmto miestom tri dôležité udalosti v Ježišovom živote: reč na vrchu, zázračné rozmnoženie chlebov a rýb a v blízkosti je miesto, kde sa zjavil Ježiš svojim učeníkom a zabezpečil zázračný úlovok rýb. Záhrady plné kvetov sú potešením pre návštevníkov s výhľadom na Kafarnaum a Tabgha.  Kostol Rozmnoženia. Miesto Primátu apoštola Petra, kde sa Ježiš Kristus údajne zjavil apoštolom po svojom zmŕtvychvstaní. Ďalej pokračujeme jazdou do Kafarnaumu, centra Ježišovej Galilejskej služby, kde Ježiš žil podstatnú dobu, aby sme navštívili Kostol sv. Petra. Deň zakončíme plavbou po Galilejskom mori. Cesta do Betlehema do hotela, večera.

7. DEŇ – Mŕtve more a staré mesto v Jeruzaleme

Po raňajkách sa vyberieme znovu sa zregenerovať a oddýchnuť si k Mŕtvemu moru. A potom nás čaká prehliadka Jeruzalema. Do mesta vojdeme Bránou levov, nazývanou aj Štefanská brána, lebo podľa tradície v jej blízkosti ukameňovali sv. Štefana alebo Máriina brána, keďže neďaleko sa nachádza Máriin hrob. Návšteva kostola sv. Anny pri jazierku Bethseda, kláštor Flagellation, kde bol Ježiš bičovaný rímskymi vojakmi pred jeho ukrižovaním, kaplnku Condomination, oblúk Ecce homo, ktorý sa klenie cez via dolorosa. Prejdeme sa po Via Dolorosa „cesta smútku“, čiže Krížová cesta, ako kráčal Kristus k svojmu ukrižovaniu. Prehliadka Kostola Božieho hrobu, miesto ukrižovania, pohrebu a zmŕtvychvstania Krista. VOLITEĽNÉ – skalný dóm mešity al-Aksá a Múr nárekov. Návrat do hotela v Betleheme a večera.

8. DEŇ

Raňajky a transfer na letisko, odlet nazad do Viedne, transfer autobusom do Bratislavy.

 

Min. počet účastníkov 30.

Termín zájazdu sa môže 3 dni +/- zmeniť, čo nie je dôvod na storno zájazdu.

 

CENA ZAHŔŇA
 • Let z Viedne do Tel Avivu a späť
 • Palivový príplatok
 • Autobusový transfer BA – letisko Viedeň – Bratislava
 • Malá batožina na palubu lietadla 40 x 20 x 25 cm (ruksak alebo kabelka)
 • 10 kg batožina na palubu lietadla
 • Ubytovanie na 8 dní / 7 nocí v  3* hoteloch
 • Raňajky a večere formou švédskych stolov
 • Výlety podľa programu
 • Vstupné poplatky podľa programu do objektov
 • Vstupné poplatky k Mŕtvemu moru
 • Taxi na horu Tábor
 • Slovenský sprievodca alebo slovenský kňaz
 • Transfery pohodlným a klimatizovaným autobusom vrátane poplatkov za parkovanie
 • Obslužné a bakšiš pre šoféra a hotely
 • Poistenie CK proti insolventnosti podľa zákona
CENA NEZAHŔŇA
 • Komplexné cestovné poistenie KOMFORT 35,20 € (80 % krytie) alebo EXTRA 45,60 € (100 % krytie) – (nepovinné) – podľa výšky krytia stornopoplatku
 • Príplatok za 1 lôžkovú izbu 245 € (nepovinné)