Kalendár 4 dní / 3 nocí
Posteľ 3* Hotel
Jedlo Raňajky
Lietadlo Letecky z Bratislavy

Termíny

od:17.10.2024 do:20.10.2024
od 690 € 790 € zľava platná do 25.07.2024
Drahuša

Drahuša

Najnovšie recenzie

Zobraziť všetky recenzie

Prednosti/Zaujímavosti zájazdu

 • Bohatá história a umenie, ktoré formovali západnú civilizáciu
 • Rím-kolíska antického sveta-Koloseum, Fórum Romanum a Panteón
 • Vychutnáte si taliansku atmosféru, ochutnáte známu zmrzlinu
 • S nami cestujete na tento zájazd v mini skupinkách od 4 - 16 ľudí
 • Skvelá talianska kuchyňa
 • Návšteva Vatikánu je aj duchovným zážitkom, sídlo katolíckej cirkvi, epicentrum kresťanstva

Priebeh zájazdu

1. DEŇ

Odlet z Bratislavy do Ríma a transfer do hotela, kde si odložíte batožinu a hor sa na prehliadku! Návšteva Ríma a Vatikánu je ako putovanie storočiami bohatej histórie a viery, ktorá vás vtiahne do tajomstiev a podkladov týchto časov. Budete sa cítiť ako Riman v Koloseu, očarí vás duch Baziliky svätého Petra a kopu iného! Dnes si prehliadneme Baziliku Santa Maria Maggiore, známu aj ako Bazilika Panny Márie Snežnej, kde sa história stretáva so zázrakmi. Je to jediná z rímskych bazilík, ktorá si zachovala svoj pôvodný pôdorys od 5. storočia, a je zdobená nádhernými mozaikami, ktoré rozprávajú príbehy z Biblie. Legenda hovorí, že jej poloha bola vybraná po zázračnom snehu, ktorý v lete pokryl vrchol Esquilinského vrchu. Fontana di Trevi v Ríme je najväčšia baroková fontána v meste a jedna z najznámejších fontán na svete, symbolizujúca bohatú históriu a umenie. Legenda hovorí, že ak hodíte mincu cez rameno do fontány, vrátite sa do Ríma znovu. Piazza di Spagna, jedno z najikonickejších námestí Ríma a Španielske schody, ktoré  sú obľúbeným miestom stretávania umelcov, turistov a domácich obyvateľov. Námestie je obklopené luxusnými butikmi, historickými kaviarňami a pôvabnými fontánami, ako je Fontana della Barcaccia, dielo Berniniho. Je to miesto, kde môžete cítiť pulz mesta, obdivovať nádhernú architektúru a užívať si pravú taliansku atmosféru. Španielske schody sú obklopené rôznymi legendami a príbehmi, ktoré prispievajú k ich mystike.  Na našom zájazde si ich vypočujete :) Piazza del Popolo, jedno z najvýznamnejších a najkrajších námestí v Ríme, ktoré sa nachádza pri severnej bráne mesta, bolo kedysi hlavným vstupom do Ríma pre cestovateľov. Dominantou je obelisk Flaminio, staroveký egyptský obelisk, fontány a sochy, vrátane fontány Neptúna a fontány bohyne Ríma. Nachádzajú sa tu aj 2 kostoly - Santa Maria dei Miracoli a Santa Maria in Montesanto.  

2. DEŇ

Bazilika sv. Jána v Lateráne – matka všetkých ostatných kostolov nielen v Ríme, ale na svete. Ide o najstarší kostol v Ríme a určite ide o najstaršiu baziliku západnej civilizácie. Baziliku dnes zdobia sochy 12 apoštolov v nadživotnej veľkosti. Na podlahách sú krásne mozaiky a po vstupe neprehliadnite ani zlatom rámované stropy. Sväté schody sú jedným z najposvätnejších miest kresťanstva, ktoré každý rok láka tisíce pútnikov. Tieto 28 mramorových schodov údajne pochádzajú z Pilátovho paláca v Jeruzaleme a sú tie, po ktorých Ježiš kráčal počas svojho súdu pred Pontským Pilátom. Schody sú teraz pokryté drevom, aby sa chránili, a veriaci ich tradične vystupujú po kolenách v znamení pokánia a úcty. Nachádza sa tu Svätyňa svätých, kaplnka, ktorá kedysi slúžila ako súkromná kaplnka pápežov a obsahuje množstvo vzácnych relikvií, vrátane ikonického obrazu Krista, o ktorom sa hovorí, že je "Acheropita" – nie rukou človeka vytvorený. Koloseum, jeden z najväčších architektonických zázrakov sveta. Postavené bolo medzi rokmi 70 a 80 n.l. počas vlády cisárov Vespasiána a Tita, a svojou kapacitou približne 50 000 divákov slúžilo ako miesto pre verejné zábavy, najmä gladiátorské hry, ktoré boli obľúbenou formou zábavy v starovekom Ríme. Jednou z fascinujúcich čŕt Kolosea je aj jeho schopnosť naplniť sa vodou a hostiť námorné bitky. Forum Romanum, nachádzajúce sa v srdci Ríma, bolo politickým, náboženským a obchodným centrom starovekého Ríma. Toto historické miesto, obklopené niektorými z najdôležitejších starovekých stavieb, je živým múzeom, ktoré odhaľuje tisícročnú históriu rímskej civilizácie. Nachádza sa tu aj rečnícka tribúna, odkiaľ slávni rečníci ako Cicero prednášali svoje prejavy. Cisárske fóra - komplex námestí, ktoré postavili rôzni rímski cisári počas obdobia od 1. storočia pred n.l. do 2. storočia n.l. Tieto fóra slúžili ako administratívne, obchodné a sociálne centrá Rímskej ríše, rozširujúc a dopĺňajúc pôvodné Forum Romanum. Piazza Venezia, rušné námestie plné pamiatok. Slávne Tartufo, lahodná zmrzlina s čokoládovým srdcom, je neodolateľným dezertom, ktorý by ste si nemali nechať ujsť, keď sa prechádzate týmto čarovným námestím. Panteón, architektonický zázrak staroveku, postavený v roku 126 n.l. za cisára Hadriána. Pôvodne postavený ako chrám všetkých rímskych bohov. Jeho ikonická kupola s obrovským otvorom, oculom, je dodnes najväčšou nevyztuženou betónovou kupolou na svete. Pôvodne chrám všetkých bohov, dnes slúži ako kresťanský kostol.  

3. DEŇ

Chrám svätého Petra, je jeden z najnavštevovanejších chrámov na svete. Jej obrovská kupola sa týči nad Rímom ako ochranný symbol katolíckej viery. Tento chrám očarí každého. Poprechádzame sa po námestí sv. Petra, kde atmosféra je nabitá významom a zbožnou úctou, čo ho robí nezabudnuteľným miestom pre každého, kto túži zažiť duchovnú silu a kultúrnu hĺbku Vatikánu. Možnosť individuálne navštíviť Vatikánske múzeá - ich zbierky zahŕňajú umelecké diela od antiky po renesanciu, vrátane majstrovských diel ako Sixtínska kaplnka s Michelangelovými freskami a Raffaelovými komnatami. Prechádzka týmito múzeami je pohlcujúcim zážitkom, ktorý ponúka pohľad do duchovného, kultúrneho a umeleckého dedičstva ľudstva. Hrad sv. Anjela, postavený ako Hadriánove mauzóleum, neskôr sa stal pevnosťou. symbolov rímskej odvahy. Piazza Navona, pôsobivé námestie. V minulosti sa využívalo na trhy a verejné podujatia, a dodnes je obľúbeným miestom prechádzok a ukážkou umenia pod holým nebom. Môžete si dať kávu a nasávať miestnu atmosféru :)

4. DEŇ

Bazilika San Paolo fuori le Mura (Svätého Pavla za múrmi) je jednou z piatich veľkých bazilík v Ríme a významným miestom kresťanského duchovného života. Pôvodne postavená v 4. storočí na mieste, kde sa nachádzajú hroby apoštolov Pavla a Petra, táto bazilika je známa najväčšou mramorovou kolonádou na svete. Je dôležitým centrom rímskeho katolicizmu a pútnickým miestom, ktoré priťahuje veriacich a návštevníkov z celého sveta. Arrivederci! Rozlúčka s Talianskom! Transfer na letisko a odlet do Bratislavy.

Min. počet účastníkov 4.

Prvý a posledný deň vyhradený na lety - program sa prispôsobuje letovým časom

Cena zahŕňa

 • Letenka z Bratislavy do Ríma / z Ríma do Viedne
 • Sedenie v lietadle vedľa seba (negarantované)
 • Transfer pohodlným klimatizovaným busom letisko Rím - hotel - letisko Rím
 • Malá batožina na palubu lietadla 40x20x25 cm (ruksak/kabelka)
 • Ubytovanie na 4 dni / 3 noci v 3* hoteli
 • Raňajky
 • Výlety podľa popisu v programe (vstupné poplatky nie sú v cene)
 • Služby odborného slovenského sprievodcu
 • Poistenie CK proti insolventnosti podľa zákona

Cena nezahŕňa

 • Palivový a letiskový poplatok 120 €
 • Poplatok za 10 kg batožinu na palubu lietadla 40 €
 • Vstupné poplatky do pamiatok cca 50 €
 • Mestská daň za ubytovanie cca 4 € / noc
 • Celodenný lístok na metro cca 7 €
 • Cestovné poistenie Extra 19,20 € / Komfort 12,80 € vrátane storna
 • Príplatok za 1 lôžkovú izbu 100 €

Informácie o destinácii

Časové pásmo: +1 hod. voči stredoeurópskemu času
Počet obyvateľov: 2,9 milióna
Hlavné mesto: Rím
Jazyk: Taliančina
Mena: Euro (€)
Krajina Európskej Únie: Áno

Viac o destinácií na našom blogu

Podmienky vstupu do Talianska:

Potrebný platný občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Nezáväzná objednávka

  Nižšie môžete pridať osoby, ktoré budú cestovať s vami:

  Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.

  Objednať
  zájazd