Približne 7-10 dní pred plánovaným odletom od nás dostanete presné pokyny k odletu.

Vo všeobecnosti však platí nasledovné:

Naše sprievodkyne a let 

Let je plánovaný bez prestupov, medzipristátie však nie je vylúčené. Letí sa s jednou z renomovaných leteckých spoločností. Zraz je v Bratislave, kde na Vás už bude čakať pripravený autobus na transfer na letisko a naša milá a usmievavá sprievodkyňa. Naše sprievodkyne majú bohaté skúsenosti s prácou v v oblasti turizmu, odborné vedomosti a výborné organizačné schopnosti. Budú Vám nápomocné so všetkým, čo budete potrebovať počas Vášho zájazdu.

Na letisku je potrebné byť minimálne 2 hodiny pred plánovaným odletom.
Počas niektorých letov sa občerstvenie v lietadle podáva, počas niektorých nie. Toto rozhodnutie je v kompetencii leteckej spoločnosti a CK Avema nemá žiadny vplyv na túto skutočnosť.

Pas

Do krajín Európskej únie je možnosť cestovať na platný cestovný pas alebo občiansky preukaz. Ak cestujete na občiansky preukaz, musí byť platný ešte 6 mesiacov po návrate na Slovensko. Na starý občiansky preukaz, ktorý je zaliaty ešte v priehľadnom obale, sa cestovať nedá. Ak cestujete mimo EÚ, napr. do Turecka alebo na severný Cyprus, na cestu potrebujete platný cestovný pas. V súlade s medzinárodnými pravidlami Váš cestovný pas musí byť platný min. ešte 6 mesiacov po Vašom návrate z dovolenky. 

Batožina

Batožina prepravovaná v batožinovom priestore lietadla má maximálnu povolenú hmotnosť 20 kg na osobu. Za každý kilogram nadváhy si letecká spoločnosť účtuje poplatok ešte pred odletom. Upozorňujeme, že poplatky zvyknú bývať vysoké. V príručnej batožine s max. hmotnosťou 5 kg a s max. rozmermi 56 cm x 45 cm x 25 cm nie je povolené mať tekutiny s väčším obsahom ako 100 ml. Tekutiny do 100 ml v príručnej batožine by mali byť jednotlivo balené v priehľadnom uzatvárateľnom plastovom sáčku o veľkosti max. 1 liter. Za tekutiny sa považujú všetky nápoje, sirupy, polievky, pasty, oleje, gély, krémy, kozmetické mlieka, parfémy, spreje, nádobky pod tlakom, zmes tuhých a tekutých materiálov (napr.rúž, riasenka). Výnimkou sú lieky, pokiaľ je možné overiť ich pravosť. V Turecku platia colné obmedzenia, čo sa týka dovozu jedla a potravín, napr. max. 1 kg čaju, max. 1 kg kávy, max. 1 kg čokolády a pod.

Cestovná kancelária Avema Vám praje pohodlný let a krásnu dovolenku plnú príjemných zážitkov!