Jana, BA

V dňoch 9.11 až 16.11.2013 som sa zúčastnila poznávacieho zájazdu CK Avema v Kappadokii, Konyi a Antályi. Rada by som touto formou poďakovala sprievodkyni Michalke a Aveme za nezabudnuteľný zážitok. Všetko klapalo na jedničku, ak prehliadneme drobné nedostatky, išlo o mimoriadne vydarenú akciu. Prialo nám počasie, program bol vhodne koncipovaný, aj sme sa pomodlili, aj sme si zatancovali, zaspievali, okúpali sa v mori, kultúrne, spoločensky a historicky vyžili, vynikajúco najedli. Skrátka všetkého bolo dosť a za prijateľnú cenu.

 

Boli sme vynikajúca skupina ľudí, pričom prevládala vzájomná tolerancia a ustavične dobrá nálada. Výbuchy smiechu boli na každodennom programe. Nedá sa zabudnúť na hrnčiarsky výkon Nikolky, ktorý sprevádzali salvy smiechu. Alebo na naše modelky Kamilku a Janku. Alebo na Martuškine brušné tance v autobuse. Na svoje si prišli aj odvážlivci, ktorí sa vznášali pri východe slnka nad Kappadokiou. A k tomu veľa ďalších momentov.

Mrzí ma jedine jedna vec. Naša sprievodkyňa nás vopred upozornila, aby sme si jedlo z raňajek nebrali a nebalili. Asi vedela o čom hovorí. Viacerí z našej skupiny sme si všimli porušovanie tejto prosby. Prosím každého, aby sa zamyslel nad sebou. Nejde len o jeho osobný postoj, ide aj o nekorektnosť voči tým, čo sme si doplatili za večere či obedy, ako aj nekorektnosť voči CK Avema. Najhoršie je, že zanecháme po sebe zlé meno pre celé Slovensko. My nadávame na Turkov, ale zabúdame si pozametať pred vlastným prahom. Spolu s Milkou, našou večne dobre naladenou partáčkou, sme na vlastnej koži vyskúšali, aký majú Turci prehľad pri poskytovaní služieb.

Spoznala som veľa zaujímavých a hodnotných ľudí z rôznych kútov Slovenska. Tak, ako som sa nasmiala na tomto zájazde si už dávno nepamätám. Som nabitá pozitívnou energiou, nádhernými a nezabudnuteľnými spomienkami, ktoré ma budú veľmi dlho sprevádzať. Moje veľké ďakujem patrí našej sprievodkyni Miške za fundovanosť, serióznosť či ľudskosť, CK Aveme, ale aj účastníkom tohto zájazdu za nádherne strávený čas, za vynikajúcu atmosféru, za ustavične dobrú náladu, za radosť, ktorú mi dali. Pozdravujem všetkých.