Kostol svätého Lazára a apoštoli na južnom Cypre

Kostol sv. Lazára

Južný Cyprus je fascinujúcim miestom s bohatou históriou a kultúrou. Okrem svojich krásnych pláží a pamiatok ponúka aj zaujímavý pohľad na kresťanské dedičstvo. V tomto článku sa pozrieme na jedno z najvýznamnejších miest pre kresťanov na južnom Cypre – Kostol svätého Lazára, spolu s históriou tohto svätca a prítomnosťou apoštolov v tejto oblasti. Ak tieto významné miesta chcete navštíviť, môžete sa prihlásiť na takýto náš pútnický zájazd. 

V prípade otázok ohľadne Vášho zájazdu nás neváhajte kontaktovať. 

Kto bol svätý Lazár

Svätý Lazár bol podľa Biblie priateľom Ježiša Krista a bratom Martina a Márie. Je známy predovšetkým príbehom jeho vzkriesenia Ježišom, ktorý sa stal v meste Betánia. Tento príbeh zdôrazňuje moc Božiu a nesmrteľnosť ducha. Po tomto zázraku sa svätý Lazár stal kresťanským biskupom na Cypre a zomrel na tomto ostrove.

Kostol svätého Lazára

Kostol svätého Lazára, nachádzajúci sa v meste Larnaka, je jedným z najdôležitejších kresťanských a pútnických miest na Cypre. Legenda hovorí, že svätý Lazár bol vzkriesený Ježišom Kristom a neskôr prišiel na Cyprus, kde strávil zvyšok svojho života. Jeho hrob sa stal miestom uctievania a postupne tu bol postavený kostol. Kostol svätého Lazára je jednou z najdôležitejších kresťanských svätýň na ostrove a atrakciou pre návštevníkov z celého sveta.

Apoštoli na južnom Cypre

Cyperská história je tesne prepojená s apoštolmi. Podľa tradície navštívili Cyperský ostrov apoštoli Pavol a Barnabáš počas svojich misijných cestách. Spolu so svätým Lazárom zanechali kresťanské dedičstvo, ktoré dodnes pretrváva. Apoštoli zanechali v tejto oblasti kresťanské komunity a šírili evanjelium.

Južný Cyprus je fascinujúcim miestom pre kresťanov, kde sa môžete ponoriť do histórie, kultúry a duchovnosti. Kostol svätého Lazára a prítomnosť apoštolov na tomto ostrove tvoria dôležitú súčasť kresťanského dedičstva tejto oblasti. Ak hľadáte duchovnú púť a poznanie, naša CK Avema ponúka takého pútnické a poznávacie zájazdy, ktoré vám umožnia objaviť tieto poklady južného Cyprusu.