8 dní / 7 nocí
4* Hotel
Polpenzia
Letecky z Bratislavy

Termíny

od:15. október 2023 do:22. október 2023
od 869 € Posledné 2 miesta
Elena

Sprievodkyňa

od:19. máj 2024 do:26. máj 2024
od 915 € cena pri rezervácii do 01.10.2023, potom cena 949 €
Elena

Sprievodkyňa

od:3. október 2024 do:10. október 2024
od 949 €
Predvolený obrázok sprievodcu

Najnovšie recenzie

Jun 5, 2023

Južný Cyprus 21.-28.5.2023

Dobrý večer, ďakujem krásne za fotky a hlavne za celý pobyt. Krasne pripravená celá púť. Užasná sprievodkyňa pani Elenka a sympatický pan šofér.Pani Michalka až budete nieco opäť organizovať,na buduci rok,prosim Vas o informaciu,rada sa opäť zúčastnim.Prajem Vam veĺa uspechov,veĺa spokojných pútnikov a takých vydarenych pobytov. Pozdravujem a este raz

Nov 14, 2022

Poďakovanie za úžasný zajazd na Južný Cyprus

Sprevádzala nás kvalifikovaná, príjemná a starostlivá sprievodkyňa pani Elena, ktorá nás oboznámila s históriou a aj súčasným životom na Cypre. Je to chodiaca encyklopédia 🙂 . Program bol veľmi pestrý, videli sme krásne miesta. Vozil nás príjemný mladý vodič. Veľmi opatrne a zodpovedne. Poďakovanie aj pánovi dekanovi Spuchľákovi, ktorý sa

Zobraziť všetky recenzie

Prednosti/Zaujímavosti zájazdu

 • Bohatá história a kultúra, staroveké chrámy, hrobky
 • Kláštor Kykkos so vzácnou a zázračnou ikonou Panny Márie
 • Bazilika sv. Lazára s jeho hrobom
 • 4* Hotel priamo na piesočnatej pláži
 • 300 slnečných dní ročne
 • Cyperská kuchyňa - kombinácia stredozemného, gréckeho a tureckého jedla

Priebeh zájazdu

1. deň

Odlet z Bratislavy na južný (grécky) Cyprus, transfer do hotela.

2. deň

Začneme návštevou byzantského kostola sv. Paraskevi v Geroskipou. Na celom ostrove sú iba 2 takéto kostoly. Pokračujeme do Pafosu, ktorý je zaradený na zoznam najväčších kultúrnych a prírodných pokladov svetového dedičstva UNESCO. Pafos je zaujímavý tiež vďaka svojej kresťanskej histórii. Návšteva Kláštora sv. Neofyta, je to lokálny svätý ostrova Cyprus, ktorý tu žil v 12.st. V skale si vybudoval vlastnú celu a postavil kostol. Je tu veľa vzácnych malieb.

Prehliadka Kato Pafos, jedného z najdôležitejších archeologických nálezísk na Cypre. Apoštol Pavol sa tu zdržiaval spolu so svojím spolupútnikom Barnabášom. Tu bol zajatý Rimanmi. Nachádza sa tu „Pavlov stĺp“, kde podľa legendy bol v r. 45 bičovaný. Uvidíme „kráľovské hrobky“, nádherné mozaikové podlahy s mytologickými výjavmi, odeon a zvyšky byzantskej prístavnej pevnosti. Návšteva chrámu Panagia Chrisopolitissa, ktorý bol postavený v 13. st. na ruinách ranokresťanskej baziliky. Na záver dňa podnikneme prechádzku v prístave v Pafose.

3. deň

Dnes začneme prekrásnym výhľadom na Petra tou Romiou, legendárne rodisko Afrodity, celá časť tohto pobrežia je známa krásnymi zákutiami, skalnými útvarmi a priezračnou modrou farbou mora. Prehliadka rušnej metropoly Limassol. Prechádzka po novovytvorenej pobrežnej promenáde, popri kostole svätej Kataríny, prístavnej pevnosti (ktorá nám pripomína Richarda Levie srdce) a mešite, až po ultramoderný prístav s mostami v benátskom štýle. Čas na prechádzku. Návšteva starovekého mesta Kourion, založeného 1.200 r.p.n.l, kde uvidíme ranokresťanskú baziliku, amfiteáter a Eustoliusov dom so zachovalými mozaikami, kúpeľmi a mnoho ďalšieho. Poobede pokračujeme do Omodosu, miesta, kde sa zastavil akoby čas. Prejdeme malebnými uličkami, navštívime kláštor a stredoveký lis vína. Od pradávna sa tu vyrábalo najlepšie víno v regióne. Možnosť ochutnávky.

4. deň

Dnes nás čaká prehliadka najzaujímavejších historických kláštorov v horách Troodos, miest, kde sa akoby zastavil čas. Návšteva kláštora Panagia Chrysorogiatissa, ktorý je zasvätený Panne Márii. Pokračujeme popri Údolí cédrov do kláštora Kykkos. Leží vo výške 1318 metrov, ďaleko od civilizácie. Je v ňom uctievaná zázračná ikona Matky Božej, ktorú vraj maľoval evanjelista Lukáš. Po celé stáročia si ju miestni obyvatelia uctievajú a pripisovali jej mnohé zázraky. Ďalej nás čaká kostol Archangelos Michael, kde sa môžeme nadýchnuť viac ako 500 ročnej atmosféry. Kostol je na zozname svetového dedičstva UNESCO. A na záver kláštor Agios Ioannis Lampadistis, tiež na zozname UNESCO, ktorý je komplexom troch kostolov – Ioannis Lampadistis, Agios Irakleidios a latinskej kaplnky – všetko pod jednou obrovskou drevenou strechou.

5. deň

Návšteva prístavného mesta Larnaka. Prehliadka Kostola Panagia Angeloktistos, kde je krásna mozaika Panny Márie a Ježiška lemovaného archanjelmi Michalom a Gabrielom. Táto mozaika je jednou z najlepšie zachovaných ranokresťanských nástenných mozaík na Cypre a bola pravdepodobne vytvorená koncom 6. storočia. Prehliadka pútnického miesta, Kostola sv. Lazára. Podľa legendy je dole v útrobách kostola hrobka patriaca Lazarovi, ktorého zázračne zavolal Ježiš Kristus z ríše mŕtvych, keď robil zázraky vo Svätej zemi. Nasleduje voľný čas – slávna promenáda, kaviarničky, zmrzlinárne, bary, reštaurácie, podniky, obchodíky, ovocie či zelenina a do toho nezameniteľná stredomorská atmosféra.

6. deň

Voľný čas, more a pláž.

7. deň

Voľný čas, more a pláž.

8. deň

Veriac, že ste prežili krásny čas, odletíme domov 🙂

Min. počet 8 účastníkov.

Kňaz pri min. počte 20 účastníkov.

Termín zájazdu sa môže o 3 dni +/- zmeniť, čo nie je dôvod na storno zájazdu.

Cena zahŕňa

 • Letenka z Bratislavy na Cyprus a späť (platný občiansky preukaz alebo cestovný pas)
 • Sedenie vedľa seba v lietadle (negarantované)
 • Ubytovanie na 8 dní / 7 nocí v 3*/ 4* hoteli
 • Vonkajší bazén, vnútorný bazén, piesočnatá pláž
 • Raňajky formou švédskych stolov
 • Večere
 • Výlety podľa popisu v programe (vstupné poplatky nie sú v cene)
 • Služby profesionálneho slovenského / českého sprievodcu a certifikovaného miestneho sprievodcu
 • Kňaz (pri min. počte 20 ľudí)
 • Transfery na Cypre počas celého pobytu pohodlným a klimatizovaným autobusom podľa programu
 • Poistenie CK proti insolventnosti podľa zákona

Cena nezahŕňa

 • Palivový a servisný poplatok 130 €
 • Poplatok za 20 kg batožinu do podpalubia 50 €
 • Vstupné poplatky do pamiatok cca 45 €
 • Mestská daň za ubytovanie 0,5 € / noc
 • Cestovné poistenie 23,20 € / 35,20 € podľa výšky spoluúčasti pri storne zájazdu vrátane covid-19 ochorenia
 • Príplatok za 1 lôžkovú izbu 190 €

Galéria destinácie

Informácie o destinácii

Časové pásmo: +2 hod. voči stredoeurópskemu času
Počet obyvateľov: 848 tisíc
Hlavné mesto: Nikózia
Jazyk: Novogréčtina
Mena: Euro (EUR)
Krajina Európskej Únie: Áno

Viac o destinácií na našom blogu

Viac o destinácii na našom blogu

Podmienky vstupu na Cyprus:

Môžeme cestovať na platný cestovný pas alebo občiansky preukaz. Platnosť dokladu sa vyžaduje min. o 3 mesiace dlhšie ako zamýšľaný odchod z krajiny. Víza nie sú potrebné. Tieto podmienky sú rovnaké aj pri prechode medzi severnou a južnou časťou. Cyperská republika považuje vstup na Cyprus cez územie Severocyperskej tureckej republiky za nelegálny. Zatiaľ takýto vstup turistov nie je trestne postihovaný, avšak vláda Cyperskej republiky si toto právo vyhradila a v budúcnosti môže byť uplatňované v plnej miere.

Objednávací formulár

  Nižšie môžete pridať osoby, ktoré budú cestovať s vami:


  Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.

  Objednať
  zájazd