Počasie a regióny na Malorke

Mallorca má stredomorské podnebie s horúcimi, slnečnými letami a miernymi zimami. Veľký vplyv na počasie tu má pohorie Tramuntana, ktoré tvorí západné pobrežie Malorky. Hory chránia väčšinu ostrova pred najhorším zimným počasím.

Mesačné teploty

Počasie na Malorke zostáva teplé počas celého roka, pričom priemerné nočné minimá klesnú v decembri a januári na približne 10ºC. V letných mesiacoch môžu teploty dosahovať 40ºC, hoci priemery sú okolo 30ºC. S počtom hodín slnečného svitu dosahujúcich dvojnásobné čísla, teplotami mora v polovici 14 – 26 °C a takmer žiadnymi daždivými dňami niet divu, že Malorka je ideálnou voľbou pre letnú dovolenku, ale aj prep oznávacie zájazdy s pobytom pri mori. Našu ponuku si môžete pozrieť TU

Ideálny čas na poznávací zájazd, ako aj na oddych pri mori

V apríli na ostrov prichádza jarný vzduch a plážové kluby sa začínajú otvárať, nakoľko teploty stúpajú. Najlepší čas na spoznávanie ostrova na na jar a jeseň, kedy počasie je ideálne na denné výlety po ostrove, ale aj na leňošenie pri mori. V máji sa teploty pohybujú okolo 24 ºC a teplota mora má okolo 18 ºC. V októbri je počasie cez deň približne rovnaké a more je vyhriate po lete, okolo 21 ºC. Na zaplávanie si a poležanie na pláži to stačí 🙂

Aké regióny sú na Malorke?

Malorka s takmer 900 000 obyvateľmi na približne 3 600 kilometroch štvorcových je jedným z menších ostrovov v Stredozemnom mori. Napriek tomu má ostrov čo ponúknuť, nielen čo sa týka krajiny ako takej a prírodných krás, ale aj pamiatok.

V zásade možno Malorku rozdeliť do šiestich regiónov:

  • Juh: V južnej časti Malorky žije pomerne málo ľudí a len málo dovolenkových stredísk. Od skalnatého pobrežia až po piesočné pláže je zastúpené všetko.
  • Juhovýchod: Na juhovýchode sa namiesto dlhých piesočnatých pláží nachádza množstvo malých zátok. Sú ideálne na vodné športy a šnorchlovanie či potápanie.
  • Severovýchod: V severovýchodnej časti ostrova sú nedotknuté pláže. Hornatá krajina je ideálna aj na turistiku.
  • Západ: Najvyššie hory Malorky sú na západnom pobreží, jedenásť z nich má výšku cez 1000 metrov. Pláže tu nie sú takmer žiadne, pohorie sa tiahne celým pobrežím.
  • Juhozápad: Juhozápad je ideálny pre vodné športy a iné aktivity. Nachádzajú sa tu 4 golfové ihriská a do centra večierkov na ostrove sa dostanete rýchlo.
  • Stredná Mallorca : V strede ostrova sa pestuje veľa ornej pôdy a zeleniny. Dedinky tu nie sú tak hojne navštevované turistami a stále majú svoje pôvodné čaro.

Okrem týchto krás má Malorka aj nádherné pamiatky, ale o tom už v ďalšom našom článku tu 

 

O autorovi

Dano Vrbický

Dano Vrbický

Dano Vrbický je bloger s vášňou pre more a pláže, jeho cesty sú plné slnečných dobrodružstiev. Miluje kulinárske zážitky. Svojou láskou k oceánu a slnku inšpiruje svojich čitateľov k objavovaniu krás morí a relaxácii na pláži.

Odporúčané zájazdy