8 dní / 7 nocí
3* Hotel
Polpenzia
Letecky z Bratislavy

Termíny

od:15. máj 2024 do:22. máj 2024
od 1.040 € Vianočná cena platná do 20.12.2023 (potom cena 1090)
Miška

Miška

od:2. október 2024 do:9. október 2024
od 1.190 €
Miška

Miška

Najnovšie recenzie

Zobraziť všetky recenzie

Prednosti/Zaujímavosti zájazdu

 • 300 slnečných dní do roka, 262 pláží a neuveriteľne tyrkysové more
 • Gotické katedrály, kláštory, sväté miesta
 • História siahajúca do obdobia 2.000 rokov pred Kristom
 • Úžasná gastronómia ovplyvnená hlavne francúzskou a arabskou kuchyňou
 • Oceňované vína, známa keramika, výroba soli
 • Patrí k baleárskym ostrovom, k Španielsku s podmanivým čarom

Priebeh zájazdu

1. DEŇ

Stretnutie v Bratislave na letisku a v podvečer odlet na ostrov Malorka. Bienvenido a Mallorca - vitajte na Malorke :) Transfer do hotela, večera.

2 DEŇ

Spoznávanie Malorky začneme jedným z najobľúbenejších výletov na ostrove vôbec - jazda historickým vláčikom do Sóller a električkou do Port de Sóller. Prenesieme sa do roku 1912, kedy bola postavená železničná trať na prepravu citrusových plodov z údolia Sóller do hlavného mesta Palma. Z dreveného vláčiku budeme obdivovať krásu ostrova, pôjdeme tunelmi, viaduktmi a mostmi. V mestečku Sóller si prehliadneme historické centrum a námestie Plaza de España. Tomuto zvyčajne rušnému námestiu dominuje budova radnice a Kostol Sv. Bartolomeja. Pokračujeme prvou elektrickou električkou na ostrove zo Sóller do Port de Sóller, je to turistická atrakcia sama o sebe. Električka bola určená na prepravu ako cestujúcich, tak aj na prepravu rôznych vecí dole do prístavu. Čerstvé ryby, pomaranče, citróny, mandľové orechy. Výhľady, ktoré Vás čakajú, sú nezabudnuteľné. Prístavné mestečko ponúka dokonalú kombináciu prímorskej krásy a historického dedičstva, obklopenú vysokými horami Tramuntana. Prechádzka prístavom, návšteva Oratória svätej Kataríny Alexandrijskej. Tento malý kostolík z 13. storočia je v súčasnosti Múzeum mora, je odtiaľto nádherný výhľad. Prechádzka po pobreží, kúpanie v mori, tradičné španielske bary, terasy s tradičným pohostením. Každý na čo má chuť :) Proste dokonalý zážitok :)

3. DEŇ

Dnes si dáme rande s hlavným mestom ostrova - Palma de Mallorca. Návšteva hradu Bellver zo 14. storočia. Tento hrad je jednou z mála rarít v Európe vôbec, má kruhovitý pôdorys, 3 veže, strelnice, mučiarne a väznice. Slúžil na rozmanité účely. Odtiaľto na Vás čaká panoramatický výhľad na zátoku, prístav, staré mesto a juhozápadnú časť ostrova. Prechádza v historickom centra mesta, po námestí Plaza Mayor, cez slávnu promenádu Des Born, ktorá je centrom mestského života už nespočetne veľa generácií. Vychutnáte si atmosféru starých uličiek, lemovanú obchodmi, kaviarňami, palmami. Je to srdce starého mesta. Pri prechádzke uličkami historického centra si prehliadneme aj arabské kúpele, kde sa zachovala miestnosť pre parný kúpeľ.. Návšteva Katedrály La Seu - Katedrály Panny Márie. 44 metrov vysoká, gotická rímskokatolícka katedrála z 13. storočia a patrí k najväčším v celej Európe. Nechal ju postaviť Jakub I. potom, čo vyhral bitku, pred ktorou ho na mori zastihla veľká búrka. Sľúbil totiž, že keď vyviazne z búrky a vyhrá bitku, postaví kostol na počesť Panny Márie. Jej základný kameň bol položený na ruinách mešity. Vedľa nej si zvonka pozrieme palác Almudaina, pôvodné sídlo maurských vezírov a neskôr rezidenčný palác malorských kráľov. Ďalšou zaujímavou návštevou bude Bazilika sv. Františka, kde sa nachádza tradičný kláštor so záhradou, kde trávnik je upravený akoby bol meraný pravítkom. Deň zakončíme prechádzkou cez prístav.

4. DEŇ

Dnes nás čaká severná časť ostrova a vyhliadka Mirador Es Colomer, vysoký útes nad morom s krásnym panoramatickým výhľadom. Vedie k nej cestička po okraji strmého útesu. Ide o jeden z najkrajších výhľadov z celého ostrova. Pokračujeme prehliadku Kláštora Santuari de Lluc, ktorý je v horách a odrezaný od hluku mesta. Je to duchovné centrum ostrova a zároveň prvý kláštor na ostrove, zasvätený Panne Márii. Viaže sa k nemu legenda o čiernej Madonne, ktorú si povieme na našom zájazde :) Nachádza sa tu aj múzeum s archeologickými expozíciami. Posledný bod dnešného programu Torrent de Pareis - skoro 3 km dlhý kaňon so skoro kolmými kamennými stenami, vysokými až 200 m, skutočný prírodný monument a diabolská cesta s tzv. uzlom na kravate. Táto cesta spája skoro všetky malorské dedinky v pohorí Tramuntana, krúti sa ako had a výhľady sú úchvatné.

5. DEŇ

Dnes nás cesty zavedú na juho-východ ostrova. Pôjdeme do mestečka Felanitx, ktoré je známe vínom, keramikou a pestovaním kapár. V centre tvorí dominantu kostol Sant Miquel, s veľkým zlatým oltárom. Z námestia Plaça pred kostolom vedie pár schodov k prameňu Santa Margalida. Dnes v nedeľu sa tu konajú známe miestne trhy, kde si vychutnáte atmosféru tohto španielskeho ostrova. Pokračujeme na horu Sant Salvador (506 m), do významného pútnického miesta, do Kláštora Sant Salvador. Nachádza sa tu 7 m vysoká medená socha Krista Spasiteľa. Prejdeme sa k Cruz de Picot , 14 metrov vysokému kamennému krížu, odkiaľ je pôsobivý výhľad. Oblasť Flor de Sal d’ Es Trenc – solný kvet – patrí medzi najkvalitnejšie 100% prírodné, nerafinované morské soli na svete. Zbiera a čistí sa ručne. Obsahuje 80 minerálnych a stopových prvkov. Prehliadka týchto soľných plání. Dnešný deň zakončíme výhľadom na pláž Es Trenc, ktorej tu hovoria Karibik. Z jednej strany pieskové duny a z druhej strany tyrkysové more s jemnučkým bielym pieskom. Panenská pláž, ktorá nie je pripojená k žiadnemu letovisku, no aj napriek tomu ju ročne navštívi cez 500 000 návštevníkov.

6. DEŇ

Voľný deň, kúpanie v mori, oddych v hoteli.

7. DEŇ

Voľný deň, kúpanie v mori, oddych v hoteli.

8. DEŇ

Posledné kúpanie, rozlúčka s Malorkou a odlet do Bratislavy.

Min. počet účastníkov 10.

Kňaz od min. počtu 15 účastníkov.

Cena zahŕňa

 • Letenka z Bratislavy na Malorku a späť (platný občiansky preukaz alebo cestovný pas)
 • Malá batožina na palubu lietadla 40 x 20 x 25 cm (ruksak alebo kabelka)
 • Sedenie vedľa seba v lietadle (negarantované)
 • Ubytovanie na 8 dní / 7 nocí v 3* hoteli
 • Vonkajší bazén, vnútorný bazén, piesočnatá pláž
 • Raňajky formou švédskych stolov
 • Večere formou švédskych stolov
 • Výlety podľa popisu v programe (vstupné poplatky nie sú v cene)
 • Služby profesionálneho slovenského / českého sprievodcu
 • Kňaz (pri min. počte 15 cestujúcich)
 • Transfery na Malorke počas celého pobytu pohodlným a klimatizovaným busom
 • Parkovné a mýta
 • Poistenie CK proti insolventnosti podľa zákona

Cena nezahŕňa

 • Palivový poplatok a letiskové taxy 155 €
 • Poplatok za 20 kg batožinu do podpalubia 50 €
 • Vstupné poplatky do pamiatok cca 50 €
 • Mestská daň za ubytovanie cca 2,5 € / noc
 • Cestovné poistenie Extra 35,20 € / Komfort 23,20 € vrátane storna zájazdu
 • Príplatok za 1 lôžkovú izbu 190 €

Informácie o destinácii

Časové pásmo: Stredoeurópsky štandardný čas
Počet obyvateľov: Do 1 milióna
Hlavné mesto: Palma de Mallorca
Jazyk: Španielčina a katalánčina
Mena: Euro (€)
Krajina Európskej Únie: Áno

Viac o destinácií na našom blogu

Podmienky vstupu na Malorku:

Stačí platný občiansky preukaz, popr. platný cestovný pas.

Objednávací formulár

  Nižšie môžete pridať osoby, ktoré budú cestovať s vami:


  Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.

  Objednať
  zájazd