Kalendár 8 dní / 7 nocí
Posteľ 4* Hotel
Jedlo Polpenzia
Lietadlo Letecky z Viedne

Termíny

od:21. jún 2024 do:28. jún 2024
od 1.590 €
Ľubka

Ľubka

od:19. júl 2024 do:26. júl 2024
od 1.590 €
Ľubka

Ľubka

od:13. september 2024 do:20. september 2024
od 1.290 € ZĽAVA 200 € Z CENY 1590 €
Ľubka

Ľubka

Najnovšie recenzie

15.4.2024

Afrika je iný svet

Afrika je iný svet a preto sme chceli s manželom navštíviť tento kontinent. Zaujímavá krajina, iní ľudia, ale milí. Páčilo sa nám. Iveta Kosinová, Gbely

19.4.2024

Sahara je nezabudnuteľná

Páčil sa nám sandboard a ten púštny svet. Východ slnka a ten tanec či hudba miestnych k tomu. Bol to krásny zážitok. Jana, Michalovce

Zobraziť všetky recenzie

Prednosti/Zaujímavosti zájazdu

 • Horské masívy Atlasu so zasneženými vrcholkami a kúpanie v atlantickom oceáne
 • Západ a východ slnka sa Sahare, noc pod hviezdami
 • Tradičná berberská dedinka s tradičným životom Afričanov
 • Pohostinnosť miestnych
 • Pozývame vás na pravú maročanskú večeru - tajine na 1000 spôsobov a mätový čaj
 • Všetko v cene - pripravte sa na dokonalý zážitok v Afrike

Priebeh zájazdu

1. DEŇ

Zraz v Bratislave, transfer do Viedne a odlet do Agadiru. Privítame vás pravým maročanským koláčikom a ubytujeme sa v hoteli. Pozývame vás na tradičnú maročanskú večeru! Vychutnáte si autentickú tajine, aromatický pokrm plný čerstvých ingrediencií. K tomu si skúsite osviežujúci mätový čaj, ktorý je symbolom pohostinnosti a srdečnosti Maroka. Po večeri si môžete dopriať prechádzku po pobreží Atlantiku.

2. DEŇ

Po raňajkách sa vydáme na fascinujúci výlet do dediny Merzouga. Na ceste zastavíme v starobylej hlinenej osade Ait Benhaddou, ktorá je na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Toto mesto bolo v minulosti dôležitou zastávkou pre karavány medzi Saharou a Marrakechom. Boli kľúčové pre obchodnú sieť a slúžili na prepojenie rôznych kultúr a civilizácií. Konvoj cestujúcich, ťiav a oslov, ktoré cestovali horúcou púštnou krajinou, sa tu mohli osviežiť, oddýchnuť, napojiť zvieratá. Neskôr pokračujeme do mesta Ouarzazate, známeho ako "Brána do púšte", ktoré slúžilo ako filmová kulisa pre mnohé známe filmy, ako napríklad Gladiator, Lawrence z Arábie, Ježiš Nazaretský či Múmia a Sahara. Tu budete mať možnosť urobiť si krásne fotografie a tiež vidieť prípravu araganového oleja, ktorý si môžete priamo od výrobcu zakúpiť. Arganový olej je veľmi liečivý pre pokožku, vlasy, nechty a bojuje aj proti vráskam. Po dni plnom poznania a zážitkov sa ubytujeme v Ouarzazate v hoteli, večera.

3. DEŇ

Dnes pokračujeme do pravej púšte, do nezabudnuteľnej Sahary. Navštívime dedinu Merzouga. Čaká nás ubytovanie a noc v lux kempe v Sahare. Toto je deň nabitý nezabudnuteľnými zážitkami. Vyskúšate jazdu na ťavách a snowboard v piesku, známy aj ako sandboard na dunách. Potešíte svoj žalúdok romantickou večerou v púšti. A určite Vás očarí západ slnka a večerná púštna krajina pod holým nebom posiatym hviezdami. Deň zakončíme predstavením - bubnovanie pravých Berberov, ktoré má pre nich veľký význam a pomáha zachovať a prenášať tradičnú kultúru a hodnoty z generácie na generáciu. Bubnovanie pravých Berberov je zároveň dôležitou súčasťou ich identity a spolupatričnosti. Prenocovanie v púšti a večera.

4. DEŇ

Dnes sa rozlúčime s lux kempom a vyberieme sa na návštevu k pravým Berberom. Berberi boli pôvodnými obyvateľmi severnej Afriky a ich kultúra a spoločenstvá existujú už po tisícročia. Sú známi svojou bohatou ústnou tradíciou, tradičnými remeslami, hudbou a tancom, ako aj tradičnými hodnotami a spoločenskými zvykmi. Ochutnáte berberský čaj, známy aj ako "Berber whisky", ktorý je dôležitou súčasťou kultúry a spoločenského života v tejto oblasti. Berberský čaj je pripravovaný z čierneho čaju, ktorý je zmiešaný s veľkým množstvom čerstvej mäty a veľkým množstvom cukru. Jeho príprava a servírovanie má svoje tradičné rituály. Navštívime Múzeum automobilov z 19. storočia v Merzouge, ktoré ponúka pohľad do minulosti s krásnymi historickými vozidlami z prelomu storočia. Na obed môžeme ochutnať pravú berberskú pizzu, ktorá prekvapí naše zmysly. Deň zakončíme návštevou muzikantov Guyana, kde nám spravia program a pohostia nás opäť tradičným čajom. Ubytovanie v hoteli, kde si môžete vychutnať bazén, zaplávať a zrelaxovať. Večera.

5. DEŇ

Agdz, malé mesto zasadené v údolí Draa, je skutočným skrytým pokladom. Obklopené sviežimi zelenými palmovými hájmi a ležiace na úpätí drsných hôr Djebel Kissane, je to opravdová oáza pokoja a krásy. Na kraji mesta, tesne vedľa vyšlapaných chodníkov, nájdete kúzelné vodopády, kde si môžete vychutnať malebnú krásu prírody. Tieto vodopády vám ponúknu úchvatný pohľad na malebné scenérie, a vy si tu môžete užiť okamihy pokoja a relaxu. Agdz nie je len mesto, je to miesto, kde sa stretáva krása prírody s bohatou históriou, čo vytvára nezabudnuteľnú atmosféru.

6. DEŇ

Ráno sa vyberieme späť do Agadiru, kde sa ubytujeme na 2 noci v hoteli ebzprostrednej blízkosti pláže, aby ste si mohli vychutnať zaslúžený relax - piesočnatá pláž, Atlantik, slniečko a pohoda :) Večera v hoteli.

7. DEŇ

Voľný program - zaslúžený relax - piesočnatá pláž, Atlantik, slniečko a pohoda :)

8. DEŇ

Rozlúčime sa s Marokom a Afrikou a plní dojmov sa vraciame nazad na Slovensko. مع السلامة (čítaj ma'a salama = dovidenia) !  

Min. 2 a max. 13 účastníkov.

Poradie dní, ako aj program sa môže meniť, prvý a posledný deň je vyhradený na lety.

Termín zájazdu sa môže +/- 3 dni zmeniť, čo nie je dôvod na storno zájazdu.

Cena zahŕňa

 • Let Viedeň – Agadir – Viedeň
 • Transfer BA – letisko Viedeň – BA
 • 10 kg batožina na palubu lietadla
 • Ubytovanie na 8 dní - 7 nocí v prvotriednych 4* (3*) hoteloch
 • 1 x ubytovanie ubytovanie v lux kempe na Sahare
 • Bazén v niektorých hoteloch
 • Wifi vo väčšine hoteloch
 • Raňajky formou švédskych stolov (v niektorých hoteloch servírované)
 • Večere formou švédskych stolov, resp. servírované
 • 1 x tradičná marocká večera od CK Avema
 • Jazda na ťave a sandboard
 • Výlety podľa programu
 • Vstupné poplatky do objektov a múzeí
 • Služby profesionálneho slovenského sprievodcu
 • Transfery pohodlným a klimatizovaným minibusom
 • Cestovné poplatky, mýta a parkovné
 • Poistenie CK proti insolventnosti podľa zákona

Cena nezahŕňa

 • Letiskové a palivové príplatky 140 €
 • Cestovné poistenie Extra 38,40 € (100 % storno) / Komfort 25,60 € (85 % storno)
 • 1 lôžková izba príplatok 100 €
 • Bakšiš cca 20 €

Informácie o destinácii

Časové pásmo: +1 hod. voči stredoeurópskemu času
Počet obyvateľov: 37 miliónov
Hlavné mesto: Rabat
Jazyk: Arabčina, berberčina
Mena: Marocký dirham / 1 € = 10,9 Dhr.
Krajina Európskej Únie: Nie

Viac o destinácií na našom blogu

Podmienky vstupu do Maroka:

Na vstup do Maroka potrebujete platný cestovný pas min. 6 mesiacov po výstupe z krajiny. Víza nie sú potrebné, pokiaľ Váš pobyt nepresiahne viac ako 90 dní.

Nezáväzná objednávka

  Nižšie môžete pridať osoby, ktoré budú cestovať s vami:

  Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.

  Objednať
  zájazd