Kalendár 8 dní / 7 nocí
Posteľ 3* Hotel
Jedlo Polpenzia
Lietadlo Letecky z Viedne

Termíny

od:20.9.2024 do:27.9.2024
od 1.350 € 1.550 € ZĽAVA 200 € platná do 30.6.2024
Ľubka

Ľubka

od:11.10.2024 do:18.10.2024
od 1.350 € Posledné 4 miesta
Ľubka

Ľubka

od:4.11.2024 do:11.11.2024
od 1.350 € 1.550 € ZĽAVA 200 € platná do 30.6.2024
Ľubka

Ľubka

Najnovšie recenzie

Zobraziť všetky recenzie

Prednosti/Zaujímavosti zájazdu

 • Maroko-plné kontraktov-oceán, vysoké pohorie Atlas, lyžiarske strediská a horúca púšť
 • Rozprávková kultúra Berberov
 • Noc v lux kempe na púšti - jazda na ťave či sandboard
 • Náš sprievodca Vás prevedie pravou maročanskou kuchyňou
 • Úplne iný spôsob života
 • Svet, ktorý rozšíril vzdelanosť v Európe

Priebeh zájazdu

1. DEŇ

Privítame vás pravým maročanským koláčikom a ubytujeme sa v hoteli. Pozývame vás na tradičnú maročanskú večeru! Vychutnáte si autentickú tajine, aromatický pokrm plný čerstvých ingrediencií. K tomu si skúsite osviežujúci mätový čaj, ktorý je symbolom pohostinnosti a srdečnosti Maroka. Po večeri si môžete dopriať prechádzku po pobreží Atlantiku. Ubytovanie v Agadire, kúsok od oceánu :)

2. DEŇ

Dnes sa vydáme naprieč Marokom. Čaká nás majestátne pohorie Atlas. Čaká na nás historická opevnená kasba Ait Benhaddou, ktorá patrí medzi najznámejšie a najlepšie zachované kasby v krajine. Kasba je termín, ktorý sa často používa v severnej Afrike, najmä v krajinách ako Maroko, Alžírsko, Tunisko a Líbya. Kasba môže mať niekoľko rôznych významov, ale v základnom zmysle ide o opevnené mestské sídlo alebo osadu, ktorá slúžila na ochranu obyvateľov a ich majetku pred vonkajšími hrozbami, ako sú napríklad útoky nepriateľských skupín alebo prírodné katastrofy. Tento komplex z hliny a slamy je známy svojou nádhernou architektúrou, ktorá Vás určite očarí. Ait Benhaddou bol kedysi veľmi dôležitou karavánovou zastávkou medzi Saharou a Marrakech. Pokračujeme do mesta Ouarzazate, ktorému sa hovorí Brána do púšte. Zastavíme na prestávku pri filmovom štúdiu.  Natáčali sa tu známe filmy ako Gladiátor, Lawrence z Arábie, Ježiš Nazaretský od Bernarda Bertolucciho, alebo Múmia, Sahara a iné.  Ďalej sa zastavíme na aragánovej farme, kde budeme vidieť, ako sa vyrába aragánový olej, známy pre svoje vynikajúce kozmetické účinky. Ubytovanie v hoteli v oblasti Ouarzazate a večera.

3. DEŇ

Dnes pokračujeme do pravej púšte, do nezabudnuteľnej Sahary. Navštívime dedinu Merzouga. Čaká nás ubytovanie a noc v lux kempe v Sahare. Toto je deň nabitý nezabudnuteľnými zážitkami. Vyskúšate jazdu na ťavách a snowboard v piesku, známy aj ako sandboard na dunách. Potešíte svoj žalúdok romantickou večerou v púšti. A určite Vás očarí západ slnka a večerná púštna krajina pod holým nebom posiatym hviezdami. Deň zakončíme predstavením - bubnovanie pravých Berberov, ktoré má pre nich veľký význam a pomáha zachovať a prenášať tradičnú kultúru a hodnoty z generácie na generáciu. Bubnovanie pravých Berberov je zároveň dôležitou súčasťou ich identity a spolupatričnosti. Prenocovanie v púšti a večera.

4. DEŇ

Dnes sa rozlúčime s lux kempom a vyberieme sa na návštevu k pravým Berberom. Berberi boli pôvodnými obyvateľmi severnej Afriky a ich kultúra a spoločenstvá existujú už po tisícročia. Sú známi svojou bohatou ústnou tradíciou, tradičnými remeslami, hudbou a tancom, ako aj tradičnými hodnotami a spoločenskými zvykmi. Ochutnáte berberský čaj, známy aj ako "Berber whisky", ktorý je dôležitou súčasťou kultúry a spoločenského života v tejto oblasti. Berberský čaj je pripravovaný z čierneho čaju, ktorý je zmiešaný s veľkým množstvom čerstvej mäty a veľkým množstvom cukru. Jeho príprava a servírovanie má svoje tradičné rituály. Navštívime Múzeum automobilov z 19. storočia v Merzouge, ktoré ponúka pohľad do minulosti s krásnymi historickými vozidlami z prelomu storočia. Na obed môžeme ochutnať pravú berberskú pizzu, ktorá prekvapí naše zmysly. Deň zakončíme návštevou muzikantov Guyana, kde nám spravia program a pohostia nás opäť tradičným čajom. Ubytovanie v hoteli, kde si môžete vychutnať bazén, zaplávať a zrelaxovať. Večera.

5. DEŇ

Dnes sa vydáme do Údolia Dades. Táto cesta je to pravé pre milovníkov prírody. Jedno z najkrajších miest v celom Maroku. 2 krásne kontrasty - v diaľke sa črtajú zasnežené vrcholky pohoria Atlas a na druhej stane je vidieť polopúšť. Toto údolie je ohromujúcim údolím obklopeným vysokými skalami a červenými útesmi, ktoré ponúkajú nádherný pohľad na svoje skalnaté formácie a tradičné berberské dediny. Je to miesto, ktoré vás okúzli svojou nádherou a zanechá nezabudnuteľný dojem. Po ceste uvidíme aj niekoľko kasbov, starobylé opevnené osady. Sú charakteristickým prvkom tejto oblasti a patria k jej kultúrnemu dedičstvu. Nakoniec Vás očarí aj palmový háj. Ubytovanie v Dades a večera.

6. DEŇ

Ráno vyrazíme na cestu a do Marrákeša prídeme v neskorých popoludňajších hodinách. Po príchode nás bude čakať voľný program, aby sme si mohli vychutnať atmosféru tohto fascinujúceho mesta. Marrákeš je miestom, kde sa dobrodružstvo začína už pri prvom kroku. Ubytovanie v Marrakeši.

7. DEŇ

Dnes sa ponoríme do čarovného Marrákeša, kde nás čaká objavovanie tohto kúzelného mesta. Sme pripravení na vzrušujúci deň plný zážitkov! Začneme návštevou Saadských hrobiek, kde históriu a architektúru prežívate na vlastnej koži. Potom sa vyberieme na slávne hlavné námestie "Jmaa Lfna", kde sa ocitneme v srdci dychtivého marockého trhu s remeselnými štvrťami. Neskôr neodoláte pohľadu na majestátny minaret Koutoubia, symbol Marrákeša. Nasleduje prechádzka po miestnom trhu "Souk", kde objavíte poklady marockého remesla. Navštívime záhradu Majorelle, ktorá nesie meno slávneho francúzskeho maliara, ktorého vila v štýle art deco a botanická záhrada stoja za obdiv. Táto záhrada sa dokonca stala rezidenciou Yvesa Saint Laurenta v roku 1980. Po skončení tejto úžasnej prehliadky môžete uzavrieť svoj deň relaxáciou v Hammame, aby ste sa ešte viac ponorili do miestnej kultúry. Ubytovanie v Agadir, kúsok od oceánu :)

8. DEŇ

Dnes sa naše spoznávanie Maroka a cesta dobrodružstva končí, lúčime sa s Afrikou. Veríme, že si odnášate krásne zážitky. Let do Viedne a transfer do Bratislavy.

Min. 5 a max. 13 účastníkov.

Poradie dní, ako aj program sa môže meniť, prvý a posledný deň je vyhradený na lety.

Termín zájazdu sa môže +/- 3 dni zmeniť, čo nie je dôvod na storno zájazdu.

Cena zahŕňa

 • Let Viedeň – Agadir – Viedeň
 • Transfer BA – letisko Viedeň – BA
 • 10 kg batožina na palubu lietadla
 • Ubytovanie na 8 dní - 7 nocí v prvotriednych 4* (3*) hoteloch
 • 1 x ubytovanie ubytovanie v lux kempe na Sahare
 • Bazén v niektorých hoteloch
 • Wifi vo väčšine hoteloch
 • Raňajky formou švédskych stolov (v niektorých hoteloch servírované)
 • 4 x večera v oblasti Ouarzazate, lux. kempe na púšti, v oblasti Merzouga a v oblasti Dades
 • 1 x tradičná marocká večera od CK Avema
 • Jazda na ťave a sandboard
 • Výlety podľa programu
 • Vstupné poplatky do objektov a múzeí
 • Služby profesionálneho slovenského sprievodcu
 • Transfery pohodlným a klimatizovaným busom
 • Cestovné poplatky, mýta a parkovné
 • Poistenie CK proti insolventnosti podľa zákona

Cena nezahŕňa

 • Letiskové a palivové príplatky 140 €
 • Cestovné poistenie Extra 38,40 € (100 % storno) / Komfort 25,60 € (85 % storno)
 • 1 lôžková izba príplatok 100 €
 • Bakšiš cca 30 €

Informácie o destinácii

Časové pásmo: +1 hod. voči stredoeurópskemu času
Počet obyvateľov: 37 miliónov
Hlavné mesto: Rabat
Jazyk: Arabčina, berberčina
Mena: Marocký dirham / 1 € = 10,9 Dhr.
Krajina Európskej Únie: Nie

Viac o destinácií na našom blogu

Podmienky vstupu do Maroka:

Na vstup do Maroka potrebujete platný cestovný pas min. 6 mesiacov po výstupe z krajiny. Víza nie sú potrebné, pokiaľ Váš pobyt nepresiahne viac ako 90 dní.

Nezáväzná objednávka

  Nižšie môžete pridať osoby, ktoré budú cestovať s vami:

  Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.

  Naše tipy

  Objednať
  zájazd