Kalendár 8 dní / 7 nocí
Posteľ 4* Hotel
Jedlo Polpenzia
Lietadlo Letecky z Viedne

Termíny

od:2.10.2024 do:9.10.2024
od 990 € 1.090 € s rádiom Lumen, zľava platná do 15.07.2024
Naďa

Naďa

Dipl.-Teol.Univ. Ján Krupa

Dipl.-Teol.Univ. Ján Krupa

od:9.10.2024 do:16.10.2024
od 1.090 €
Naďa

Naďa

Najnovšie recenzie

Zobraziť všetky recenzie

Prednosti/Zaujímavosti zájazdu

 • Barcelona vám doslova vyrazí dych a očarí vás neopísateľnou atmosférou
 • Sagrada Família, stavia sa už viac ako 140 rokov, diela umelcov ako Gaudí, múza Pabla Picassa
 • čierna madona Panny Márie, sv. Eulália, sv. Olegar, Ignác de Loyola, sv. Antonín Maria Claret
 • Vychutnáte si krásne počasie, slnko, piesočnatú pláž a stredozemné more
 • Krištof Kolumbus, tapas, vermut a cava
 • Ochutnajte katalánsku kuchyňu, je to gastronomický zážitok

Priebeh zájazdu

1. DEŇ

Čaká vás týždeň vo fascinujúcej metropole sveta, v Barcelone. Zraz v Bratislave, v blízkosti železničnej stanice, transfer na letisko do Viedne. Let do Barcelony a transfer do hotela. Hotel sa nachádza v bezprostrednej blízkosti mora pri krásnej veľkej piesočnatej pláži.

2. DEŇ

Ola Barcelona! Naša cesta začne pohľadom na diela slávneho architekta Antonia Gaudího, ktorý takmer celý svoj život venoval výstavbe najnavštevovanejšej pamiatky Španielska a symbolu celej Barcelony - katedrále Sagrada Família. Sagrada Família, ako katedrála, zohráva významnú úlohu v kresťanskej spiritualite mesta. V interiéri návštevníci nachádzajú bohaté zdobenie so symbolmi kresťanskej viery, ako aj scénami zo života Krista a ďalších biblických príbehov, ktoré posilňujú duchovnú atmosféru miesta. Každý detail Sagrady Famílie, od jej 18 veží až po vitráže, je premyslený tak, aby návštevníkom poskytol zážitok z hlbokého spojenia s Bohom a s kresťanskými hodnotami a tradíciami. Stavia sa od roku 1882 a jej dokončenie je plánované na rok 2026. Je jednou z najdlhšie stavajúcich stavieb na svete.  Po dokončení má byť najvyššou katedrálou na svete. Gaudí ho však naplánoval tak, aby hlavná veža bola o meter nižšia, ako je najvyšší vrch v Barcelone, pretože nič podľa neho nemôže byť veľkolepejšie ako Božie výtvory. Ďalším z Gaudího diel, ktoré uvidíme, je Parti Dóm Casa Milà, zapísaný v UNESCO. Prejdeme sa po promenáde La Rambla, ktorá je hádam najrušnejšia ulica v Barcelone tiahnúca sa až 1 km. Potom sa vyberieme do gotickej štvrte Barri Gòtic, najstaršej časti Barcelony, kde budete cítiť stredovekú atmosféru. Užijeme si tajuplné uličky, námestie s palácom, radnicu s gotickou kaplnkou sv. Juraja. Pokračujeme katedrálou sv. Eulálie z 13. storočia. Podľa legendy, svätá Eulália, patrónka Barcelony, bola mučená a popravená v 4. storočí, a jej telo je údajne pochované v krypte katedrály. Neujde nám ani bazilika sv. Márie. Táto bazilika je obľúbeným miestom náboženských slávností a kultúrnych podujatí. Na záver dňa sa dorazíme až ku soche Krištofa Kolumba v prístave. Bola postavená v roku 1888 na počesť jeho príchodu do Barcelony po jeho prvej ceste do Ameriky. Socha je umiestnená na veľkom stĺpe, ktorý je vysoký 60 metrov, otočená smerom k moru, symbolizujúc jeho významný objav.

3. DEŇ

Dnes utečieme pred ruchom veľkomesta na úžasne pokojné miesto na horu Montserrat. Vo vápencových skalách vo výške 1.000 m.n.m. sa tu nachádza kláštor,  je odtiaľto nádherný výhľad. Montserrat má bohatú históriu, ktorá siaha až do 9. storočia, kedy sa tu začali usádzať benediktínski mnísi. Ich cieľom bolo vytvoriť miesto duchovného upokojenia a zároveň ochraňovať čiernu madonu -  sochu Panny Márie Montserratskej, známej ako La Moreneta, ktorá priťahuje pútnikov svojou zázračnou silou. Legenda hovorí, že kto sa jej dotkne, splní sa mu želanie. Sochu našli v roku 880 deti, ktoré zahliadli silné svetlo vychádzajúce z tejto hory a keď dorazilili na to miesto, odkiaľ silné svetlo vychádzalo, v opustenej jaskyni našli práve túto madonu Panny Márie. Dnes je to jedno z najvýznamnejších pútnických miest vo Španielsku. Okrem duchovnej a pokojnej atmosféry nás poteší aj spev slávneho chlapčenského zboru, ktorý pri hlavnom oltári znie v rovnakom čase každý deň. Toto jedinečné miesto v horách je obklopené nádhernou prírodou s chodníčkami pozývajúcimi na prechádzky. V tomto komplexe budeme sláviť sv. omšu.

4. DEŇ

Dnes pokračujeme v objavovaní očarujúcej Barcelony. Park Güell je jedným z najznámejších a najobľúbenejších parkov v Barcelone. Ďalšie dielo Gaudího. Park ponúka nádherný pohľad na mesto a je známy svojou jedinečnou architektúrou. Hlavnou atrakciou parku sú farebné mozaiky, ktoré zdobia mnohé z jeho budov, schodov, lavičiek a fontán. Najvýznamnejšou stavbou v parku je veľkolepý mozaikový amfiteáter, ktorý slúžil ako trhovisko a miesto pre verejné podujatia. Okrem toho sú tu aj ďalšie špecifické prvky ako sú organicky tvarované budovy a schody, ktoré sa zdajú byť súčasťou prírody. Tento park je jedno z miest, ktoré nesmie chýbať na zozname každého návštevníka Barcelony. Presunieme sa na kopec Montjuïc. Tento kopec má bohatú históriu a je známy svojimi kultúrnymi a športovými atrakciami. Sídli tu aj olympijský park, ktorý bol vybudovaný pre Letné olympijské hry v roku 1992. Nachádza sa tu tiež množstvo múzeí. Kopec Montjuïc je tiež domovom pre niekoľko historických pamiatok, ako napríklad Montjuïcský hrad, ktorý slúžil ako pevnosť a vojenská väznica. Dnes ponúka návštevníkom panoramatický výhľad na mesto a prístav. Na záver dňa si doprajeme prechádzku po nádhernom prístave Barcelony.

5. DEŇ

Dnes máte na výber: buď budete pokračovať v spoznávaní Španielska (tento výlet je za poplatok) alebo si môžete vychutnať oddych pri mori. Ako sa rozhodnete? Dnes nás čaká objavovanie Girony.  Začneme Eiffelovým mostom, ktorý navrhol svetoznámy architekt Gustave Eiffel, ktorý vytvoril slávnu Eiffelovu vežu v ​​Paríži. Železný most, známy svojou nápadnou červenou farbou a zdobeným mriežkovaným obkladom, spája srdce Starého Mesta s Novým Mestom. Prechádzka po židovskej štvrti, ktorej história siaha až do 12. storočia a je jednou z najzachovalejších židovských štvrtí v Európe. Pôvodná štvrť sa nazýva hovor, ktorej označenie pramení z hebrejského slova kahal prekladaného ako komunita. Ďalej prejdete okolo Baziliky sv. Félixa, prvej gironskej katedrály, prehliadnete si arabské kúpele, navštívite katedrálu Panny Márie Gironskej, ktorá sa nachádza v srdci starého mesta. Za katedrálou vás privíta nemecká záhrada, kde si v zeleni oddýchneme a na záver vyjdeme na hradby, ktoré postavili rímski vojaci, odkiaľ nás čaká panoramatický výhľad na celé mesto.

6. DEŇ

Voľný deň, aby ste si mohli naplno vychutnať oddych pri mori. Čas strávený na pláži vás určite nabije energiou a umožní vám relaxovať a užívať si slnko a more.

7. DEŇ

Voľný deň, aby ste si mohli naplno vychutnať oddych pri mori. Čas strávený na pláži vás určite nabije energiou a umožní vám relaxovať a užívať si slnko a more.

8. DEŇ

Je čas rozlúčiť sa s Barcelonou a nabrať smer domov. Oddýchnutí a s úžasnými zážitkami sa poobede vyberieme transferom na letisko, let do Viedne a presun do BA. ¡Hasta luego, amigos! Dovidenia priatelia možno na ďalšom našom zájazde :)

Zmena programu a termínu +/- 3 dni vyhradená

Počet účastníkov 8-30

Kňaz pri min. počte 16 cestujúcich

Cena zahŕňa

 • Let Viedeň – Barcelona – Viedeň
 • Transfer BA – letisko Viedeň – BA
 • Malá batožina na palubu lietadla 40 x 20 x 25 cm (ruksak alebo kabelka)
 • Sedenie vedľa seba v lietadle (negarantované)
 • Ubytovanie na 8 dní / 7 nocí v 4* hoteli
 • Vonkajší bazén
 • Wifi vo väčšine hoteloch
 • Bohaté raňajky formou švédskych stolov
 • Bohaté večere formou švédskych stolov
 • Výlety podľa programu (vstupné poplatky nie sú v cene)
 • Služby profesionálneho slovenského sprievodcu
 • Kňaz (pri min. počte 16 cestujúcich)
 • Transfery pohodlným a klimatizovaným busom podľa programu
 • Cestovné poplatky, mýta a parkovné
 • Poistenie CK proti insolventnosti podľa zákona

Cena nezahŕňa

 • Palivový poplatok 180 €
 • 10 kg batožina na palubu lietadla 30 € alebo 20 kg batožina do podpalubia 50 €
 • Cestovné poistenie Extra 38,40 € / Komfort 25,60 €
 • Mestská hromadná doprava cca 12 €
 • Vstupy: Park Güell 10 € (senior nad 65 rokov 7 €), Sagrada Familia 26 € (senior 21 €), Casa Mila 28 € (senior 19 €)
 • Mestská daň za ubytovanie cca 1,5 € / noc
 • Príplatok za 1 lôžkovú izbu 180 €

Informácie o destinácii

Časové pásmo: Štandardný stredoeurópsky čas (GMT+1)
Počet obyvateľov: 47,5 milióna
Hlavné mesto: Madrid
Jazyk: Španielčina
Mena: Euro (€)
Krajina Európskej Únie: Áno

Viac o destinácií na našom blogu

Podmienky vstupu do Španielska:

Na cestu do Španielska nepotrebujete pas, bude vám stačiť platný občiansky preukaz. Platnosť cestovných dokladov občanov členských krajín EÚ nemajú v Španielsku žiadne časové obmedzenie. Dôležité je, aby bol cestovný doklad občana EÚ platný v dobe vstupu a výstupu z krajiny. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Nezáväzná objednávka

  Nižšie môžete pridať osoby, ktoré budú cestovať s vami:

  Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.

  Záväzná objednávka

   Typ izby

   Cestovný doklad

   Platnosť cestovného dokladu

   Voliteľné príplatky

   Nižšie môžete pridať osoby, ktoré budú cestovať s vami:

   Cestovný doklad


   Platnosť cestovného dokladu   Voliteľné príplatky

   Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania

   Naše tipy

   Objednať
   zájazd