Kalendár 6 dní / 5 nocí
Posteľ 3* Hotel
Jedlo Plná penzia
Lietadlo Letecky z Viedne

Termíny

od:21. apríl 2024 do:26. apríl 2024
od 1.260 €
Maroš

Sprievodca

od:9. jún 2024 do:14. jún 2024
od 1.220 € z pôvodnej ceny 1260 €, zľava platná do 20.01.2024
Maroš

Sprievodca

od:22. september 2024 do:27. september 2024
od 1.299 €
Maroš

Sprievodca

Najnovšie recenzie

27.10.2021

Bolo to dobrodružstvo

Pobyt v Jordánsku bol veľké dobrodružstvo, nám sa najviac páčila noc na púšti. S manželom sme si pripomenuli romantiku pod hviezdami :) Manž. Chrabrí-Trenčín

20.5.2023

Ďakujeme za skvelý zájazd

Nemáme čo vytknúť, pobyt sa nám páčil. Zuzana Dvorská

Zobraziť všetky recenzie

Prednosti/Zaujímavosti zájazdu

 • Historický poklad Petra a tajomný Ammán
 • Hlboké kresťanské korene
 • Srdce Blízkeho Východu
 • Mŕtve more a bahno s ozdravnými účinkami
 • Západ slnka na púšti, noc pod romantickými hviezdami
 • Zážitky zaručené

Priebeh zájazdu

1. DEŇ

Stretnutie v Bratislave a transfer na letisko do Viedne. Odlet do Ammánu, transfer do hotela, večera.

2. DEŇ

Amman – Umm Qais – Ajloun – Amman: Po raňajkách sa vyberieme objavovať Jordánsko. Pôjdeme do Gadary, dnes známej ako Umm Qays, ktorá sa nachádza na nádhernom kopci s výhľadom na údolie Jordánu, na Galilejské jazero v Palestíne, na zasnežené vrcholy v Libanone a na Golanské výšiny v Sýrii. Je to jedno z 10 antických miest v Jordánsku z helenistického a rímskeho obdobia. Môže sa pochváliť pôsobivou kolonádovou ulicou, klenutou terasou, ruinami dvoch divadiel. Je bohaté na ruiny s gréckymi sochami a kresťanskými mozaikami. Gadara sa spomína aj v Biblii, kde Pán Ježiš vyháňa démonov a posiela ich do ošípaných. Ďalej nás čaká prehliadka hradu Ajloun, ktorý sa v nadmorskej výške 1250 metrov. Je to pevnosť z 12. storočia, ktorá bola postavená pod vládou sultána a vojenského vodcu Saladina. Nachádza sa tu veľa komôr, rôznych zákutí a veží, ktoré si získa vašu pozornosť. Z hradu je úžasný výhľad na olivovníkové háje a okolitú púšť. Večera a prenocovanie v Ammáne.

3. DEŇ

Amman City Tour – Jerash – Petra Po raňajkách sa dnešná prehliadka začne objavovaním kúzla Ammánu, návštevou Ammánskej citadely, ktorá sa nachádza na „hore“ v centre Ammánu, odkiaľ si môžete vychutnať magický pohľad na hlavné mesto. Citadela je archeologické nálezisko v centre mesta. Je to nádherné miesto. Okrem toho budete mať príležitosť prežiť túto chvíľu ako miestny tým, že zažijete prechádzky a potulky ulicami, tradičnými trhmi v centre mesta a trhmi, ktoré Jordánci nazývajú „Al-Balad“. Navštívime impozantný rímsky monument, ktorý bol postavený v období, keď bol Ammán známy ako „Philadelphia“. Ammán aj Gadara boli súčasťou Decapolisu, spomínajúceho sa už v Biblii ako mesto detí Ammónových. Decapolis bolo federáciou miest v Galilei a východnej Samárii. Poobede nás čaká rímske mesto Jerash, kde uvidíme množstvo pamiatok – Hadrinánov oblúk, hippodróm, Diov chrám, veľké divadlo s kapacitou až 5000 divákov, Nymphaeum – hlavnú fontánu mesta, Artemidin chrám atď. Nakoniec dňa nás čaká cesta k jednému zo „siedmich divov sveta“, ktorým je Petra. Večera a ubytovanie v hoteli v Petre.

4. DEŇ

Petra – Wadi Rum: Po raňajkách náš dnešný prieskum začne dobrodružstvom cez kaňon Petra Seeq, či už pešo, alebo si môžete vybrať krátku jazdu na koni, ktorá vás zavedie k najpôsobivejšej pamiatke „Al Khazneh“. Počas tejto cesty sa pokúste pochopiť, že tento 45 m vysoký monument Treasury bol vyhĺbený do červenej hory arabskými Nabatejcami pred viac ako 2000 rokmi. Miestami je tento kaňom vysoký až 80 m a široký len 2-3 m. Petra sa nachádza vo Wadi Musa, teda v Mojžišovom údolí. Podľa Biblie, pre Židov smerujúcich do Kanaánu, Mojžiš tu udrel svojou palicou na skalu, a zo skaly sa voda vytiekla. V skalnej doline sa našlo 34 monumentálnych a 600 jednoduchších hrobiek, ako aj domy vytesané do skaly, obetné miesta a kolonádových vonkajších svätýň. Budete pokračovať vo svojej prieskumnej ceste smerom k divadlu a pokračovať v objavovaní zvyšku magických pamiatok. Jordánske ruinové mesto Petra je jednou z najzvláštnejších pamiatok starovekého sveta. Jeho ruiny, ohromujúce prírodné prostredie a obrovské hrobky z neho robia jedinečný komplex, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a je jedným zo siedmich divov sveta od roku 2007. Dnes si vychutnáte v tejto atmosfére miestny obed. Pokračujeme do Údolia mesiaca, Wadi – Rum, čo je najpôsobivejšia púšť na svete. Naše dobrodružstvo sa tiež začne tým, že si užijete 2-hodinové Jeep Safari, kde si budete môcť vychutnať prirodzene pestrofarebné kaňony, dom Lawrencea z Arábie, pieskovcové hory a duny Wadi Rum. Okrem toho majte na pamäti, že toto miesto bolo použité ako pozadie mnohých filmov („Marťan“ – 2015, „Rouge One“ – 2016, „Aladdin“ – 2019… spolu s ďalšími). Možnosť zažiť beduínsky život, jazdiť na ťave a objavovať čarovnú krajinu (fakultatívne). Pohodlne sa oprite a vychutnajte si prekrásny západ slnka nad Wadi Rum, čo je pohľad pre boľavé oko, nechceli by ste si ho nechať ujsť, však? Pokoj v púšti pod holým nebom posiatym hviezdami, ďaleko od ruchu miest. A na záver dňa nás čaká beduínska grilovaná večera budú v beduínskom kempe vo Wadi Rum, prenocovanie v púšti v kempe. Nebojte sa nič, elektrika, kúpeľňa a wifi je samozrejmosť

5. DEŇ

Wadi Rum – Madaba – Mt. Nebo – Dead Sea – Amman: Po raňajkách pokračujeme v objavovaní toho najkrásnejšieho v Jordánsku. Smerujeme na Horu Nebo. Odkiaľ bude krásny výhľad na údolie Jordánu, na kopce Jeruzalema a Mŕtve more. Hora Nebo sa spomína v Biblii hneď niekoľkokrát. Podľa tradície bol totiž práve tento 817 metrov vysoký kopec po úteku izraelitov z egyptského zajatia a po štyridsaťročnom putovaní po púšti miestom, odkiaľ Mojžiš vedúci svoj ľud prvýkrát zazrel zasľúbenú zem. Pútnici sem začali chodiť už v 4. st. Hora je totiž podľa legendy miestom Mojžišovho posledného odpočinku, aj keď presné miesto, na ktorom je tento prorok pochovaný, nie je dodnes známe. Pokračujeme do Madaby. V Madabe je zastúpená najväčšia kresťanská komunita v celom Jordánsku. Madaba je známa svojimi mozaikami po celom svete. V kostole Sv. Juraja uvidíme hádam najcennejšiu mozaiku Jordánska – Mozaikovú mapu Svätej zeme. Mapa stará viac ako 1500 rokov nám dnes ukazuje územie Svätej zeme od Nílu, až po Jeruzalem, konkrétne mestá známe z Biblie, ale aj iné obrazce ako výjavy z každodenného života. Pôvodnú rozlohu 21x7m vypĺňalo takmer 2mil. farebných skiel a kamienkov. Smerujeme k našej poslednej zástavke v Jordánsku, k Mŕtvemu moru. Dáme si obed. A poobede nás čaká kúpanie a oddych. Voda v ňom je 10x slanšia ako bežná morská voda, no aj napriek tomu nechutí slano, ale skôr horko. A prečo je mŕtve? Práve pre svoju slanosť v ňom neprežije žiadna rastlina či živočích. Voda v mŕtvom mori má takú vysokú koncentráciu soli, že je ťažké v nej plávať, ponoriť sa do nej, či otočiť sa v nej. Voda Vás udrží na povrchu, nebudete potrebovať ani nafukovačku a ešte si budete môcť aj pokojne prečítať noviny. Okrem oddychu v Mŕtvom mori sa môžete natrieť bahnom, ktoré tu vyviera a omladnúť. Omladnete, zregenerujete telo aj nervovú sústavu. Bahno obsahuje veľa jódu, ktorý je nevyhnutný pre naše zdravé fungovanie a taktiež draslík, horčík, bróm a síru. Neváhajte sa natrieť týmto bahnom, ak máte kožné problémy (akné, žihľavka, ekzémy). Vzduch v okolí Mŕtveho mora Vám prečistá dýchacie cesty a prospeje aj nervovému systému. Mŕtve more sa považuje za jedny z najstarších „kúpeľov“, ktoré údajne ako prvé objavil Herodes Veľký, ešte pred začiatkom nášho letopočtu. Aj Kleopatra údajne propagovala vynikajúce liečivé a kozmetické účinky tohto nevšedného jazera. Skutočný vek Mŕtveho mora sa však odhaduje na 2-3,7 miliónov rokov. Cesta naspäť do Ammánu, večera a ubytovanie.

6. DEŇ

Veriac, že ste strávili nezabudnuteľný čas v Jordánsku, odletíme domov. Z letiska Viedeň transfer do BA.

Min. počet 10 účastníkov.

Kňaz pri počte min. 25 účastníkov.

Zmena termínu +/- 3 dni možná, čo nie je dôvod na storno zájazdu.

Cena zahŕňa

 • Letenka z Viedne do Ammánu a späť (platný cestovný pas)
 • Malá batožina na palubu lietadla 40 x 20 x 25 cm (ruksak alebo kabelka)
 • 10 kg batožina na palubu lietadla
 • Sedenie vedľa seba v lietadle (negarantované)
 • Autobusový transfer BA – Viedeň letisko – BA
 • Víza na vstup do Jordánska
 • Ubytovanie na 6 dní / 5 nocí v 3* hoteloch a v púšti
 • Servisný poplatok a daňový poplatok v Jordánsku
 • Raňajky a večere v hoteloch
 • 1 x grill večera v púšti počas beduínskeho večera
 • 2 x obed (v Petre a pri Mŕtvom mori)
 • Poplatok za kúpanie v Mŕtvom mori
 • Jeep Safari v púšti na 2 hod.
 • Výlety podľa popisu v programe
 • Vstupné poplatky do pamiatok
 • Služby profesionálneho slovenského / českého sprievodcu
 • Transfery v Jordánsku pohodlným a klimatizovaným busom
 • Poistenie CK proti insolventnosti podľa zákona

Cena nezahŕňa

 • Palivový príplatok a letiskové taxy 130 €
 • Cestovné poistenie 28,80 € / 19,20 € podľa výšky spoluúčasti pri storne zájazdu
 • Bakšiš a obslužné
 • Príplatok za 1 lôžkovú izbu 240 €

Informácie o destinácii

Časové pásmo: +3 hod. voči stredoeurópskemu času
Počet obyvateľov: 9,5 milióna
Hlavné mesto: Ammán
Jazyk: Arabčina
Mena: Jordánsky dinár (JOD)
Krajina Európskej Únie: Nie

Viac o destinácií na našom blogu

Podmienky vstupu do Jordánska:

Pri cestovaní do Jordánska je pre občanov SR povinný platný cestovný pas (platný aspoň 6 mesiacov od vstupu do krajiny a pas musí mať min. 1 voľnú čistú dvojstranu, najlepšie aj viac) a víza. Víza si môžete vybaviť elektronicky dopredu, alebo si ho viete zakúpiť priamo na letisku v Ammáne po prílete. Víza pre Vás vybavujeme my a sú v cene zájazdu. Jordánsko je jednou z najstabilnejších krajín v oblasti. Je považované za jeden z najbezpečnejších arabských štátov na Strednom východe.

Nezáväzná objednávka

  Nižšie môžete pridať osoby, ktoré budú cestovať s vami:

  Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.

  Objednať
  zájazd