Kalendár 8 dní / 7 nocí
Posteľ 4* Hotel
Jedlo All inclusive
Lietadlo Letecky z Bratislavy

Termíny

od:17.9.2024 do:24.9.2024
od 990 € 1.090 € s rádiom LUMEN
Hanka

Hanka

Dipl.-Teol.Univ. Ján Krupa

Dipl.-Teol.Univ. Ján Krupa

od:28.9.2024 do:5.10.2024
od 1.090 €
Hanka

Hanka

Najnovšie recenzie

Zobraziť všetky recenzie

Prednosti/Zaujímavosti zájazdu

 • Zelené Korfu so smaragdovým morom a neobjavené Albánsko počas 1 zájazdu
 • Korfu ako súčasť Grécka s pravoslávnymi kostolmi, Albánsko-islamská zem s kresťanskými vplyvmi
 • Historické poklady a skutočne pôsobivé krásy prírody v oboch krajinách
 • All inclusive v 4* hoteli na Korfu - neobmedzené jedlo, alkoholické a nealkoholické nápoje
 • Prvé kroky pápeža Františka v Európe po zvolení za hlavu katolíckej cirkvi, viedli práve do Albánska
 • Návšteva mesta Drač - 3. misijná cesta apoštola Pavla v r. 57
 • Kúpanie v Iónskom mori na Korfu, a tiež v Albánsku
 • Gastronomický zážitok-kuchyne plné chutí a vôní

Priebeh zájazdu

1. DEŇ

V dopoludňajších hodinách zraz na letisku v Bratislave a odlet na Korfu, transfer do hotela. Ubytovanie v hoteli priamo na pláži. Počas celého pobytu v hoteli na Korfu si budete užívať služby all inclusive - neobmedzene alkoholické a nealkoholické nápoje a strava. Voľný čas.

2. DEŇ

Dnes si pozrieme najkrajšie kúty ostrova Korfu. Začneme prehliadkou hlavného mesta, Kerkyra – Paleopolis, ktoré je považované za jedno z najkrajších v Stredomorí. Počas krátkej prehliadky sa budeme túlať malebnými uličkami, prechádzame kamenným mostom k starej pevnosti a obdivujeme kostol patróna ostrova, Agios Spiridon. Vďaka nemu – tak hovorí legenda – bolo Korfu ušetrené od mnohých nebezpečenstiev, ako je mor, nepriateľské útoky a straty na úrode. Prehliadka nádherného Kostola sv. Georga, ktorý bol kedysi súčasťou opevnenia. Pokračujeme ku Kláštoru Vlacherna, ktorý je unikátny svojím umiestnením a je jeden z najznámejších symbolov ostrova. Leží na ostrovčeku v mori a s pevninou je spojený s mólom. Dá sa tu navštíviť aj malá kaplnka a kvetinová záhrada. Za kláštorom sa nachádza ďalší symbol ostrova Korfu, ostrov Pontikonissi, tzv. Myší ostrov, ktorý ukrýva byzantskú kaplnku. Cez panoramatické výhľady a zasnené dedinky prídeme do Paleokastritsa, kde nás čaká ortodoxný kláštor z 13. st., s nádherným výhľadom. K jeho histórii sa viaže príbeh o ikone Panny Márie. Dnes sa tu nachádzajú vzácne ikony a cirkevné predmety z byzantskej éry a žije tu 11 mníchov. Na tomto miesta sv. omša. Návrat do hotela.

3. DEŇ

Voľný deň na Korfu v hoteli, kúpanie v mori či bazéne.

4. DEŇ

Po raňajkách transfer do prístavu a na trajekte opúšťame grécky Korfu a smerujeme do Sarandë, do Albánska. V prístave je pešia promenáda, kde si dáme voľný čas, na kávu, na prechádzku, či len tak na vychutnanie atmosféry Albánska. Pokračujeme do Kláštora 40 mučeníkov, ktorý v 5 st. bol biskupským sídlom. Dnes je to pútnické miesto, z ktorého zostali len ruiny. Tento kláštor sa nachádza na kopci vo výške 211 m.n.m nad mestečkom Sarandë a ponúka úchvatné výhľady na mesto a okolie. Podľa legendy bol kláštor postavený na mieste, kde bolo popravených 40 kresťanských mučeníkov v období rímskej nadvlády. Odtiaľto ideme do starovekého archeologického miesta Butrint, považované za jedno z najvýznamnejších v celej krajine. Od 5. storočia sa v Butrinte rozvinulo kresťanstvo a získalo vlastného biskupa. V tomto období boli postavené baptistérium a bazilika, ktoré sú datované na začiatok 6. storočia. Inak história Butrintu má hlboké korene siahajúce až do doby bronzovej a neskôr bol dôležitý obchodný a kultúrny bod v oblasti Stredozemia. História tejto oblasti má aj svoje spojenie so Slovanmi, ktorí sa sem dostali a usadili sa tu. Na záver dňa sv. omša v albánskom kostole a transfer cez nádherné okolité scenérie a panorámy do oblasti Vlore do hotela.

5. DEŇ

Čaká nás Zvërnec, malebná oblasť známa svojou nádhernou prírodou a pôvabnou atmosférou. Je to prírodný raj. Centrom je ostrov, ktorý je spojený s pevninou dreveným mostom. Sídlia tu stovky plameniakov. Okrem svojej prírodnej krásy je Zvërnec tiež známy pre svoj historický kláštor, zasvätený Panne Márii. Pokračujeme do mesta Berat, ktorý je jedným z najstarších a najkrajších miest v krajine. Možno ho poznáte pod slovanským menom Belgrad. Dnes je sídlom biskupa pravoslávnej cirkvi. Popri mešitách je tu ukrytých aj niekoľko kostolíkov. Berat je historické mesto, ktoré malo v ranom období kresťanstva svoje vlastné kresťanské spoločenstvá a chrámy. Počas obdobia osmanského impéria, ktoré trvalo viac ako päť storočí, boli kresťanské komunity v Albánsku konfrontované. Dnes je Berat stále dôležitým centrom kresťanskej viery v Albánsku. Architektúra, ako aj atmosféra mesta, je ovplyvnená tureckou nadvládou, môžete si tu vychutnať napr. pravú tureckú kávu. Nad mestom hore sa nachádza pevnosť, s hradom a kostolom. Potešíme sa prekrásnym výhľadom na celé mesto. Na záver dňa nás čaká cesta do Draču, ubytovanie v hoteli.  

6. DEŇ

Deň nás čaká prehliadka letoviska Durrës (Drač). Už v roku 58 nášho letopočtu bolo v prístavnom meste Dyrrhachium (dnešný Durrës) niekoľko kresťanských rodín. Šírenie kresťanstva v balkánskych krajinách začalo už v časoch apoštolov. Za zmienku stojí fakt, že už v roku 58 nášho letopočtu bolo na území dnešného Albánska biskupstvo, a to v spomínanom Dyrrhachium. Dokonca aj apoštol Pavol navštívil mesto Durrës v rokoch 53 až 58 nášho letopočtu. Navštívime amfiteáter, postavený v 1. st. n.l., ktorý bol kedysi jeden z najväčších na celom Balkáne. Pod ním sa nachádzajú tunely s mozaikami, a priestory, kde sa dodnes konajú rôzne koncerty. Poprechádzame sa po hlavnom námestí, pozrieme mešitu Fatih Mosque, neďaleko ktorej stojí pekný kresťanský kostol z 5. storočia Kisha e Shën Luçisë. Vybrieme sa na Pau Pau, kde je pekný výhľad na mesto. Deň zakončíme sv. omšou v jednom z miestnych kostolov.

7. DEŇ

Voľný deň v Albánsku v hoteli, kúpanie v mori či bazéne.

8. DEŇ

Transfer na letisko do Tirany a v dopoludňajších hodinách odlet do Viedne, transfer do BA. Veriac, že ste prežili krásny týždeň, sa rozlúčime.

Poradie dní, ako aj program sa môže meniť, prvý a posledný deň je vyhradený na lety.

Cena zahŕňa

 • Letenka z Bratislavy na Korfu
 • Letenka z Tirany do Viedne
 • Transfer Viedeň letisko - Bratislava
 • Sedenie vedľa seba v lietadle (negarantované)
 • Malá batožina na palubu lietadla 40x 20x25 cm-8kg (ruksak/kabelka)
 • Ubytovanie v 4* hoteloch zväčša priamo na pláži
 • All Inclusive (raňajky, obedy, večera, alko a nealko nápoje) v hoteli na Korfu
 • Polpenzia v hoteloch v Albánsku
 • Bazén v niektorých hoteloch
 • Wifi vo väčšine hoteloch
 • Výlety podľa popisu v programe
 • Služby profesionálneho slovenského / českého sprievodcu
 • Kňaz (pri min. počte 16 cestujúcich)
 • Transfery pohodlným a klimatizovaným busom
 • Cestovné poplatky, mýta a parkovné
 • Poistenie CK proti insolventnosti podľa zákona

Cena nezahŕňa

 • Palivový príplatok a letiskové taxy 180 €
 • 10 kg batožina na palubu lietadla 30 € alebo 20 kg batožina do podpalubia 50 €
 • Vstupné poplatky do objektov (cca 30 €)
 • Mestská daň za ubytovanie cca 3 € / noc
 • Cestovné poistenie Extra 38,40 € (100 % storno) / Komfort 25,60 € (85 % storno)
 • Príplatok za 1 lôžkovú izbu 190 €

Informácie o destinácii

Časové pásmo: UTC +2
Počet obyvateľov: Korfu 110 000 / Albánsko 2,83 miliónov obyvateľov
Hlavné mesto: Korfu - Kerkyra / Albánsko - Tirana
Jazyk: Gréčtina / Albánčina
Mena: EURO / LEK
Krajina Európskej Únie: Áno / Nie

Viac o destinácií na našom blogu

Podmienky vstupu na Korfu a do Albánska :

Občania SR môžu vstúpiť na Korfu (Grécko) s platným cestovným dokladom (občiansky preukaz alebo cestovný pas). Minimálna doba platnosti dokladu nie je stanovená. Každá osoba, aj maloleté dieťa, potrebuje svoj vlastný cestovný doklad. Občania SR môžu vstúpiť na územie Albánska s cestovným dokladom (občiansky preukaz alebo cestovný pas), pričom maximálna dĺžka bezvízového pobytu je 90 dní. Platnosť cestovného dokladu (cestovný pas, prípadne občiansky preukaz) s platnosťou minimálne 3 mesiace po ukončení pobytu v krajine a pred ukončením platnosti dokladu.

Nezáväzná objednávka

  Nižšie môžete pridať osoby, ktoré budú cestovať s vami:

  Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.

  Záväzná objednávka

   Typ izby

   Cestovný doklad

   Platnosť cestovného dokladu

   Voliteľné príplatky

   Nižšie môžete pridať osoby, ktoré budú cestovať s vami:

   Cestovný doklad


   Platnosť cestovného dokladu   Voliteľné príplatky

   Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania

   Naše tipy

   Objednať
   zájazd