Kalendár 8 dní / 7 nocí
Posteľ 4* Hotel
Jedlo Polpenzia
Lietadlo Letecky z Viedne

Termíny

od:11. september 2024 do:18. september 2024
od 1.090 €
Dipl.-Teol.Univ. Ján Krupa

Dipl.-Teol.Univ. Ján Krupa

od:25. september 2024 do:2. október 2024
od 1.090 €
Dipl.-Teol.Univ. Ján Krupa

Dipl.-Teol.Univ. Ján Krupa

Najnovšie recenzie

10.6.2023

Mŕtve more bolo super

Pomohlo nám na manželove problémy. Vďaka vám, milá Avema. Jana Kollárová

5.6.2023

Pohodový zájazd

musím skonštatovať milé osadenstvo CK Avema, že tento zájazd je vydarený. Hňušovský, nitra

Zobraziť všetky recenzie

Prednosti/Zaujímavosti zájazdu

 • Začnime objavovať cestu Ježiša Krista, Syna Božieho, práve tu
 • Miesto narodenia, života, smrti a Zmŕtvychvstania Ježiša Krista
 • Jedinečný program s jedinečnými miestami
 • 3 x kúpanie v Mŕtvom mori a 1 x v Stredozemnom mori
 • Posvätné miesta kresťanov, židov a moslimov na jednom mieste
 • Duchovno a regenerácia v Mŕtvom mori

Priebeh zájazdu

1. DEŇ

Zraz na letisku v Piešťanoch (v prípade odletu z Viedne, zraz v BA a transfer na letisko do Viedne). Let do Tel Avivu, transfer do hotela v Betleheme, večera.

2. DEŇ

Mŕtve more a Olivová hora: Po raňajkách presun k Mŕtvemu moru. Je to najnižšie položené miesto sveta, má vysoký obsah minerálov, vďaka čomu má jeho voda i miestne bahno omladzujúce a liečivé účinky. Čas na oddych, regeneráciu a kúpanie. Potom sa presunieme do Jeruzalema na Olivovú horu navštíviť kostol Otčenáš, ktorého meno znamená „náš otec“, tento kostol bol postavený nad jaskyňou, kde sa verí, že Kristus učil Pánovu modlitbu. Vychutnáme si panoramatický výhľad na Jeruzalem, návšteva kaplnky Dominus Flevit, kde Ježiš plakal nad osudom Jeruzalema, návšteva Getsemanskej záhrady a kostola všetkých národov „Bazilika agónie“ , ktorá bola pomenovaná po skale v Getsemanskej záhrade, o ktorej sa verí, že sa pri nej Kristus modlil noc predtým, ako bol zatknutý. Potom späť do Betlehema do hotela, večera.

3. DEŇ

Betlehem, Jaffa, Tel Aviv a stredozemné more: Po raňajkách začneme deň modlitbou v latinskej farnosti Beitsahour, navštívime pastierske pole, kde Anjel Pána navštívil pastierov a informoval ich o Ježišovom narodení, aby navštívili kaplnku anjelov. Potom pôjdeme na miesto, kde sa Ježiš narodil, do kostola Narodenia Pána. Ešte nás čaká cesta do Jaffy navštíviť kostol sv. Petra. Dnešný deň zakončíme 3 hodinovým kúpaním v stredozemnom mori. Cesta späť do hotela v Betleheme, večera.

4. DEŇ

Jericho, Kumrán, Mŕtve more a Betánia: Po raňajkách začnime sv. omšou v Jerichu, pravdepodobne najstaršom meste na svete, prehliadka Jericha. Navštívime Kumrán a jaskyňu, kde boli objavené zvitky z Mŕtveho mora. Kumrán je jedna z najstarších archeologických lokalít na svete. Je to vyhľadávané nielen pútnické, ale aj historicko-archeologické miesto. Pokračujeme jazdou pozdĺž pobrežia Mŕtveho mora, kde si dáme zastávku na oddych a kúpanie. Potom Betánia a naspäť do hotela do Betlehema, večera.

5. DEŇ

Hora Tábor, Kána Galilejská, Nazaret: Po raňajkách ideme na horu Tábor, ktorá bola odpradávna považovaná za posvätné miesto. Je to najvyššia hora v okolí Palestíny. Prepredpokladá sa, že to bolo miesto, kde došlo k Premeneniu Ježiša. Potom sa odvezieme do Nazaretu, kde navštívime Baziliku Zvestovania, kde sa Márii zjavil anjel Gabriel, potom navštívime kostol sv. Jozefa, kde je dom a dielňa a Máriina studňa. Nasleduje návšteva Sepphoris, kostol sv. Anny, rodisko Panny Márie. A vidieť Monu Lisu Svätej zeme. Jazda do Kány Galilejskej, miesta prvého zázraku – premena vody na víno na svadobnej hostine, presun do hotela v Tibérii, večera.

6. DEŇ

Tabgha, Tiberias: Po raňajkách návšteva Hory Blahoslavenstiev. Tabgha 1 a 2. Kresťanská tradícia spája s týmto miestom tri dôležité udalosti v Ježišovom živote: reč na vrchu, zázračné rozmnoženie chlebov a rýb a v blízkosti je miesto, kde sa zjavil Ježiš svojim učeníkom a zabezpečil zázračný úlovok rýb. Záhrady plné kvetov sú potešením pre návštevníkov s výhľadom na Kafarnaum a Tabgha. Kostol Rozmnoženia. Miesto Primátu apoštola Petra, kde sa Ježiš Kristus údajne zjavil apoštolom po svojom zmŕtvychvstaní. Ďalej pokračujeme jazdou do Kafarnaumu, centra Ježišovej Galilejskej služby, kde Ježiš žil podstatnú dobu, aby sme navštívili Kostol sv. Petra. Deň zakončíme plavbou po Galilejskom mori. Cesta do Betlehema do hotela, večera.

7. DEŇ

Mŕtve more a staré mesto v Jeruzaleme: Po raňajkách sa vyberieme znovu sa zregenerovať a oddýchnuť si k Mŕtvemu moru. A potom nás čaká prehliadka Jeruzalema. Do mesta vojdeme Bránou levov, nazývanou aj Štefanská brána, lebo podľa tradície v jej blízkosti ukameňovali sv. Štefana alebo Máriina brána, keďže neďaleko sa nachádza Máriin hrob. Návšteva kostola sv. Anny pri jazierku Bethseda, kláštor Flagellation, kde bol Ježiš bičovaný rímskymi vojakmi pred jeho ukrižovaním, kaplnku Condomination, oblúk Ecce homo, ktorý sa klenie cez via dolorosa. Prejdeme sa po Via Dolorosa „cesta smútku“, čiže Krížová cesta, ako kráčal Kristus k svojmu ukrižovaniu. Prehliadka Kostola Božieho hrobu, miesto ukrižovania, pohrebu a zmŕtvychvstania Krista. VOLITEĽNÉ – skalný dóm mešity al-Aksá a Múr nárekov. Návrat do hotela v Betleheme a večera.

8. DEŇ

Raňajky a transfer na letisko, odlet nazad do Piešťan (Viedne a transfer do BA).

Min. počet 20 účastníkov.

Termín zájazdu sa môže +/- 3 dni zmeniť, čo nie je dôvod na storno zájazdu.

Cena zahŕňa

 • Let z Piešťan (alebo Viedne) do Tel Avivu a späť
 • 10 kg batožina do podpalubia
 • Transfer busom BA-Viedeň letisko-BA (v prípade letu z Viedne)
 • Ubytovanie na 8 dní / 7 nocí v 3* hoteloch
 • Raňajky a večere
 • Výlety podľa programu
 • Vstupné poplatky podľa programu do objektov
 • Vstupné poplatky k Mŕtvemu moru (43 dolárov)
 • Taxi na horu Tábor
 • Slovenský certifikovaný sprievodca
 • Odborný sprievodca – kňaz
 • Transfery pohodlným a klimatizovaným busom vrátane poplatkov za parkovanie
 • Obslužné a bakšiš pre šoféra a hotely
 • Poistenie CK proti insolventnosti podľa zákona

Cena nezahŕňa

 • Palivový príplatok a letiskové taxy 130 €
 • Cestovné poistenie Extra 38,40 € (100 % storno) / Komfort 25,60 € (85 % storno)
 • Príplatok za 1 lôžkovú izbu 245 €

Informácie o destinácii

Časové pásmo: +3 hod. voči stredoeurópskemu času
Počet obyvateľov: 9,4 milióna obyvateľov
Hlavné mesto: Tel-Aviv-Jefo
Jazyk: Hebrejčina
Mena: Izraelský šekel (ILS)
Krajina Európskej Únie: Nie

Viac o destinácií na našom blogu

Podmienky vstupu do Izraela a Palestíny:

Na vstup do Izraela je potrebný cestovný pas platný min. 6 mesiacov po návrate.

Nezáväzná objednávka

  Nižšie môžete pridať osoby, ktoré budú cestovať s vami:

  Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.

  Objednať
  zájazd